Stopka a pokuta! Stránský pyká za bezohledný zákrok na Schause

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti se budou muset v nejbližších třech zápasech baráže obejít bez Jana Stránského! Důrazný útočník dostal stopku a pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny za ostrý zákrok na pardubického zadáka Nicholase Schause.

Nový fanshop

K zákroku došlo během druhé třetiny úterního utkání v Chomutově, Nicholas Schaus byl po něm značně otřesený a s tržnou ranou v obličeji zápas nedohrál. Hlavní arbitři Antonín Jeřábek a Pavel Obadal atak Jana Stránského nepotrestali, šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík jej řešil až na základě podnětu pardubického klubu.

„Zákrok byl veden se značnou prodlevou po odehrání kotouče na protihráče, který nebyl v držení puku, zcela mimo jeho zorný úhel a s jediným cílem ho zasáhnout. Jan Stránský neučinil nic, aby následky střetu minimalizoval. Nicholas Schaus byl zřetelně zasažen do oblasti hlavy nebo krku,“ popisuje Ujčík, který sáhl k potrestání.

Zákrok Jana Stránského na Nicholase Schause

Chomutovský útočník má zastavenou činnost na tři utkání nepodmíněně a navrch musí zaplatit pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny za pozdní dohrání. Ujčík přihlédl k bezohlednému způsobu vedení zákroku, k tomu, že Schaus zápas nedokončil i ke skutečnosti, že Stránský byl v posledních dvou letech trestán.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz