Stop na tři zápasy! Roman pyká za sekeru do Hlinkova rozkroku

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

6. února 2018, 10:49

Adam Bagar

Šéf extraligové disciplinárky Karel Holý se zabýval zákrokem Ondřeje Romana, který v nedělním střetnutí s Jihlavou sekl Michala Hlinku mezi nohy! Vítkovický útočník vyfasoval stopku na tři soutěžní duely, přijde tak o zápasy s Brnem, Hradcem Králové a Litvínovem.

Jágr Chance liga

K incidentu došlo v čase 38:46, pouhé čtyři sekundy po třetí vítkovické brance. Většina diváků jej pořádně ani nezaregistrovala. A také rozhodčí se dlouho radili, zatímco Michal Hlinka se na středu hřiště svíjel v bolestech. Finální Verdikt? Ondřej Roman musel předčasně pod sprchy s trestem na pět minut plus do konce utkání za sekání.

"Prohrál jsem buly a pak jsem hned cítil, že jsem ho trefil mezi nohy. Určitě v tom nebyl žádný úmysl, ale byla to moje chyba," přiznal vítkovický útočník, který se bývalému spoluhráči hned omlouval. "Doufám, že z toho nebudou nějaké další následky. Jak pro mě, tak pro něj," věřil Roman, který rozhodně nepatří k zákeřným hráčům.

DK: Zákrok Ondřeje Romana na Michala Hlinku

Přání se mu nesplnilo. Hlinka bude přibližně deset až čtrnáct dní mimo hru a on sám inkasoval trest od disciplinárky. Nezahraje si tři střetnutí a do extraligového kolotoče se tak vrátí až v 52. kole. Karel Holý přihlédl i k tomu, že Roman nebyl v uplynulých dvou letech trestán a Hlinka dle zápisu o utkání utrpěl poranění genitálií a nedohrál.

Roman sekl Hlinku mezi nohy: Moje chyba, ale nebyl v tom úmysl »

"Seknutí se vyznačovalo zvláště vysokou intenzitou, následkem čehož došlo ke zranění. Ačkoli je patrné, že Roman okamžitě projevoval lítost a Hlinkovi se omlouval, byl za své jednání plně způsobilý a rozhodl-li se švihnout holí směrem vzhůru, měl si být vědom toho, že může dojít k zasažení do rozkroku a bolestivému zranění," líčí Holý.

Zákrok Ondřeje Romana na Michala Hlinku

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz