Sto tisíc na léčbu. Křepelka dál rehabilituje a těší se na Kladno v extralize

V říjnu 2017, při zápase nižší německé soutěže, se mladý útočník Petr Křepelka vážně zranil. Soupeřův brankář ho nešťastně podrazil a Křepelka letěl hlavou přímo na mantinel.

HokejkaSHOPvanoce

V nemocnici bojoval o život a od té doby je na vozíčku. Poctivě ale rehabilituje. 

Při léčbě mu nyní pomůže výtěžek z mistrovství hokejistů v golfu, jehož sedmý ročník se ve středu konal na Kunětické hoře.

Hokejisté a partneři mezi sebou vybrali sto tisíc korun. „Moc si toho vážím. A moc všem děkuju," říká Křepelka, na jehož podporu se konalo už několik benefic. Každá další mu samozřejmě udělá radost. „Příspěvek použiju na rehabilitaci, protože ta stojí hodně peněz. A asi i na vybavení baráku do budoucna."

Videoreportáž z Hokej Charity Golf Cupu 2019

Nápad pořádat turnaj hokejistů v golfu se zrodil v hlavě Jiřího Vykoukala. „Říkal jsem si, že by bylo fajn to spojit s nějakou charitou. Děláme to tedy pro lidi, kteří při sportu přišli k nějakému vážnému hendikepu," líčí dvojnásobný mistr světa.

V minulosti se pomáhalo třeba Jaroslavu Otevřelovi nebo Romanu Bernatovi. „Nejen Petr, ale všichni, kteří tady byli, těch sedm kluků, jsou velcí bojovníci. Jeden vedle druhého. Mají náš obdiv. Snažíme se jim pomoct," popisuje Vykoukal.

„Použiji je na rehabilitaci, protože ta stojí hodně peněz."

„Co mně na turnaji baví úplně nejvíc, je právě to, když se předává šek," vypráví Vykoukal. „Ten pocit, ten je takový, jako byste něco vyhrál a hodil helmu a rukavice nad hlavu. Těch pár sekund po předání šeku je fakt skvělý pocit."

„Je to dobrá idea. Navíc se trošičku přispěje lidem, kteří to potřebují. Za mě velké plus pro lidi, kteří to uspořádali," povídá Jiří Sekáč, jeden z účastníků středečního turnaje. „Vždy rád přijedu, ještě když je to na dobrou věc," přidal se vítěz letošního ročníku Vladimír Škoda.

Křepelku potěšil kladenský postup
Dnes třiadvacetiletý Křepelka strávil většinu kariéry doma na Kladně. Na jaře proto sledoval cestu Rytířů za návratem přímo na stadionu. „Určitě mě to potěšilo. Po takový době… Chodil jsem je tam podporovat, fandil jsem. Spoustu kluků znám. Jsem rád, že se po několika letech budu moct koukat na extraligu," raduje se z postupu.

Klíčovými postavami Kladna byli Tomáš Plekanec s Jaromírem Jágrem. „Klobouk dolů před nimi. Zvládli to. Kdyby nebylo jich, tak nejspíš Kladno není tam, kde je," smeká Křepelka.

Ten si v mládeži zahrál například s Patrikem Machačem, Josefem Zajícem, Danielem Kružíkem, Matyášem Zelingrem, Štěpánem Bláhou nebo Jakubem Hajným, kteří byli součástí postupového kádru. „Je určitě dobře, že na Kladně dostává příležitost tolik odchovanců. Mají šanci dostat se někam dál. Teď se dostali do extraligy. Uvidíme, jak jim to půjde," je zvědavý Křepelka.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Právě hokejoví kamarádi mu nyní hodně pomáhají. „Jezdíme na výlety, jdeme si někam sednout," popisuje. „Když mají kluci čas, jdeme třeba na večeři nebo někam."

Povzbuzení se dočkal i od kladenských fanoušků, kteří na jeho podporu vytáhli nejedno choreo. „Potěšilo mě to," vzkazuje velký bojovník.

Komu se v minulosti na Hokej Charity Golf Cupu pomáhalo?

2019: Petr Křepelka
2018: Jan Povýšil
2017: Jiří Raul
2016: Jan Pavlů
2015: Jaroslav Otevřel
2014: Tomáš Zelenka
2013: Roman Bernat

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz