Stihne Krajíček start sezony? Hlavu už mám dobrou, ale pořád jsem mimo, hlásí

Foto: hcocelari.cz

Závěr minulé sezony strávil na marodce, Lukáš Krajíček překonával následky otřesu mozku a Třinci nemohl aktivně pomoci v cestě za mistrovským titulem. Moc se těšil a těší na start nové sezony, jenomže kapitán Ocelářů stále není fit. „Hlava už je dobrá, ale bojuju se zánětem jícnu," konstatuje smutně.

HokejkaSHOPvanoce

Vicemistr světa 2006 je zvyklý, že hokej přináší i bolest a nucené absence. Zkušený bek se ve středu zúčastnil tiskové konference před startem Ligy mistrů, ale je otázkou, zda se do ní i do Tipsport extraligy zapojí hned od začátku. „Momentálně jsem mimo hru. Uvidíme," krčí rameny.

Vaše zdravotní patálie nemají konce. Co přesně vás aktuálně trápí?
Bojuju se zánětem jícnu, což jsem objevil před pár týdny. Léčím se, beru prášky. Jsem přeléčený antibiotiky a čekáme, až to ustoupí. Takže nic extra.

Pociťujete ještě následky otřesu mozku z jarního play off?
Hlavu mám už naštěstí dobrou, to je v pořádku. Trvalo to asi tři měsíce, všechno by mělo být v pohodě. Teď je ale smůla, že zase přišlo něco jiného. Nedá se nic dělat. Tak to je, nemoci člověk neovlivní.

Ocelářům příští týden startuje soutěžní sezona, s jakým očekáváním vstupujete do nového ročníku Ligy mistrů?
Každý zápas chceme brát tak, že máme těžké soupeře. Musíme k tomu přistoupit poctivě a připravit se. Samozřejmě, start je vždycky strašně důležitý. Když se vyhraje první zápas, lépe se na to nabalují další. Musíme se dívat na první utkání, jít jedno po druhém a pokusit se postoupit do play off.

Oceláře sice opustili Hrubec, Cienciala nebo Werek, jádro týmu ale pokračuje. To by měla být výhoda, že?
Sehranost zůstává, nějaká chemie z té minulé sezony tam bude. Pro trenéra by mělo být jednodušší skládat sestavu. Snad nám to pomůže.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Ve skupině CHL vás čeká finské Lahti, běloruský tým Junosť Minsk a švýcarské Lausanne. Víte o soupeřích něco bližšího?
Předpokládám, že velké rozdíly mezi nimi nebudou. Novinkou je snad jen to, že hrajeme s Juností Minsk. V Bělorusku jsem působil šest let, takže plus minus vím, jaký hokej se tam hraje. V podstatě je to takový ruský styl, víc technický. Finové budou hrát tvrdě stejně jako Švýcaři. Věřím, že nás nic nepřekvapí. Příprava bude pořád stejná.

Když byla řeč o Junosti Minsk, byl by pro vás zápas v Bělorusku pikantní s ohledem na roky strávené v konkurenčním Dinamu?
Na Minsk mám skvělé hokejové vzpomínky. Je to hokejové město, hokej tam milují. Přijedou fanoušci od nás, hodně bude místních. Hokejem tam žijí, protože jiný sport v podstatě nemají. Takže věřím, že bude dobrá atmosféra i kvalitní hokej.

Liga mistrů startuje dřív než domácí nejvyšší soutěž. Dá se říci, že bitvy CHL budou dobrou průpravou na hlavní část sezony?
Každopádně. Jsou to ostré zápasy, určitě lepší než hrát přáteláky s místními týmy z Česka. I když i ty se hrají naplno. Ale pokud už jde o něco, každý hráč se připraví trochu lépe. Také soupeříte s výbornými týmy, takže Liga mistrů by nás měla prověřit určitě. Jenom doufám, že se nikdo nezraní, abychom byli ready i na začátek extraligy.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jaké mají Oceláři cíle v Lize mistrů?
Pro hráče je to pořád stejné, pohár chceme vyhrát. Každá trofej, kterou v kariéře vybojujete, je super. Ne každému hokejistovi se poštěstí, aby vůbec nějaký pohár získal.. Takže opakuju: v CHL jdeme hrát o pohár, o titul. Ale na prvním místě je postup ze skupiny, musíme jít krůček po krůčku.

Je těžké skloubit zápasy Ligy mistrů a Tipsport extraligy?
Poslední dva roky jsme to dokázali. Doufám, že na to budeme mít síly. Je to náročnější než třeba pro týmy, které se mohou soustředit jenom na extraligu. Ale pořád jsou to kvalitní zápasy, mají výborný náboj, i to posouvá hráče na vyšší hokejovou úroveň. Pořád tvrdím, že tahle utkání jsou kvalitní – pro nás staré i pro mladé kluky. O něco se hraje, nemůžeme se na nic vymlouvat.

Liga mistrů zahájí šestý ročník. Máte pocit, že její prestiž pozvolna stoupá?
Pořád se to omílá dokola. Ty zápasy prestižní jsou. Nastoupíte proti kvalitním soupeřům. Proti hráčům, kteří třeba byli v NHL. Motivace tam určitě je. Pokud je šance něco vyhrát, člověka to hodně láká. Když jsem byl v Minsku, za těch šest let jsem snad jen jednou věděl, že máme lepší tým. Že v KHL můžeme myslet na play off. Jinak jsme takové mužstvo neměli, na postup to nebylo, což pak hráče tolik nebaví. Na CHL se teď v Třinci všichni těšíme.

Změní se nějakým způsobem hokej Ocelářů?
Nic moc měnit nebudeme. Odešel sice Šimon Hrubec, ale zase je tu další výbornej gólman Patrik Bartošák. Obranu jsme posílili, protože minulý rok byly problémy se zraněními. Tělo navíc je vždycky potřeba, aby nemusel Vlado Dravecký zase zaskakovat v obraně (usměje se). Víc ho potřebujeme v útoku. Tým je možná i silnější než loni.

Motivace bude znovu maximální, byť obhájit je vždycky ještě těžší, co říkáte?
Určitě. Každý, kdo to zažil, dobře ví, jaké jsou oslavy. A co je s tím všechno spojené. Play off je svátek. Všichni už jsou na dovolených a koukají, jak vy hrajete o pohár.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz