Štich sestřelil kolenem Grígera a má stopku, v baráži už Kladnu nepomůže

Foto: Jan Čech (Karlovarský deník), hokejkv.cz

20. dubna 2018, 8:45

Adam Bagar

Kladenským hokejistům v závěru napínavé baráže nepomůže důrazný obránce David Štich! Ten v úterní bitvě v Karlových Varech atakoval kolenem Dávida Grígera, za což od extraligové disciplinárky vyfasoval stopku na dva zápasy a navrch pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Jágr Chance liga

K ostrému zákroku došlo ve třetí části za v podstatě rozhodnutého stavu 3:0. Oba aktéři utkání nedohráli. Dávid Gríger podle zápisu o utkání utrpěl zranění levého kolene. David Štich musel pod sprchy, hlavní rozhodčí René Hradil s Adamem Kikou mu udělili trest na pět minut plus do konce utkání za faul kolenem.

Případem se automaticky zabývala také disciplinární komise Tipsport extraligy v čele s Karlem Holým. "Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, David Štich se však před střetem vzepřel na pravé noze a levé koleno vystrčil proti směru jízdy Dávida Grígera," popisuje atak šéf extraligové disciplinárky.

Zákrok Davida Šticha na Dávida Grígera

"Ačkoli se karlovarský hráč snažil střetu a jeho následkům vyhnout nadzvednutím levé nohy, kladenský obránce ho zasáhl a on tak v důsledku zákroku zápas nedohrál," doplňuje Holý, jenž Štichovi vystavil stopku na dvě soutěžní utkání a navrch finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Davidu Štichovi přitížilo, že už byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Kladno se tak bude muset bez svého důrazného zadáka obejít v klíčových bitvách sezony. Rytíři ztrácejí dvě kola před koncem baráže na druhý Litvínov jen dva body. Dnes hostí Jihlavu, v neděli hrají právě na litvínovském ledě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz