Štěpánek má trest z KHL, v brance Dynama raději začne sezonu Kacetl

Foto: hcdynamo.cz

V průběhu letní pauzy přišel do Pardubic jako velká brankářská posila, ale Jakub Štěpánek si musí na extraligový duel v barvách Dynama počkat. Příčinou je disciplinární trest, který zkušený gólman dostal koncem února v ruské Kontinentální lize. Mistr světa 2010 tehdy ještě působil ve Slovanu Bratislava.

HokejkaTV

Štěpánek dostal trest od disciplinární komise ruské ligy za počínání v duelu Slovanu s Rigou, na ledě lotyšského klubu trefil hokejkou ležící zlomenou hokejku – a ta zasáhla rozhodčího. Disciplinární komise poté vyměřila Štěpánkovi nepodmíněný zákaz startu v pěti soutěžních utkáních KHL.

„Z trestu už si odseděl dva zápasy a zbývají mu tedy tři, které odsedí během prvních tří kol extraligy.“ informuje na stránkách Dynama jeho sportovní ředitel Jaromír Kverka.

Jde o neobvyklý případ, v němž není zřejmé, zda trest platí i pro jinou evropskou soutěž. „Výklad přenášení trestů není bohužel úplně jasný. Oslovili jsme právníky i Český svaz ledního hokeje, ale nedostali jsme jednoznačnou odpověď. Proto jsme se rozhodli respektovat disciplinární komisi KHL," informuje Kverka.

Představitelé Dynama se nechtějí dopustit chyby, raději Štěpánka v úvodu Tipsport extraligy nenasadí a někdejší reprezentant vynechá tři soutěžní zápasy, aby trest odpykal.. „Máme vyrovnanou brankářskou dvojici, tak v tom nevidím problém," dodává Kverka.

Během uplynulé sezony hájili branku Dynama Ondřej Kacetl a Milan Klouček, druhý jmenovaný se po příchodu Jakuba Štěpánka vydal do českobudějovického Motoru. Nový ročník nejvyšší soutěže zahájí Ondřej Kacetl, klub má k dispozici rovněž mladíka Tomáše Vlka.

Tým ale bude spoléhat na Kacetla se Štěpánkem, jehož trest z KHL by neměl být pro Východočechy komplikací. „Je naší obrovskou výhodou, že máme dva velmi kvalitní brankáře, kteří se zdravě poperou o post jedničky.“ věří Kverka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz