Štencel o bleskové změně: Emoce z Komety trochu odezněly, je tu nová výzva

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Ještě v sobotu myslel jen na to, zda se Kometě povede vyhrát nad Libercem a vybojovat rozhodující sedmou semifinálovou bitvu. Jan Štencel šestý duel strávil na tribuně, nevešel se do sestavy, po prohře pak s parťáky prožíval velké zklamání. Ovšem brzy ho musel zahnat, bleskově ho totiž povolal do zbraně Miloš Říha.

NHL 20

Konstruktivní obránce, který na mezistátním ledě letos patřil k objevům českého výběru, se dva dny od vyřazení hlásil na srazu národního mužstva. „V telefonu jsem měl nepřijaté hovory, tak jsem volal zpátky a dozvěděl se, že mám v pondělí odpoledne přijet do Karlových Varů," popisuje víkendové dění.

6. semifinále? Trenér zkusil něco změnit, nevešel jsem se do sestavy

Vůbec se prý nerozmýšlel, byť vyřazovací boje stály spousty sil. „V mém postavení jsem rád, že pozvánka přišla, takže jsem neváhal a dorazil," hlásí. Sobotní šestý zápas proti Tygrům nehrál, nebylo to ze zdravotních či osobních příčin. „Trenér Zábranský zvolil taktiku, zkusil něco změnit, proto jsem se nevešel do sestavy. Ráno ji trenér oznámil, trochu se přehazovaly pětky – a bohužel to padlo na mě," dodává vyrovnaně.

Moc jsme se těšil, hlásí Chytil. S Němci ještě nenastoupí

Štencel musel do hlediště a přiznává, že během utkání trpěl. „Samozřejmě to nebylo nic příjemného, chtěl jsem hrát. Pohled z tribuny je jiný než z ledu, v hledišti se vám zdá, že je na všechno víc času. Jenže když hrajete, musíte rozhodnutí udělat okamžitě," srovnává.

Jelikož Kometa vypadla, pro Brňany šlo o poslední soutěžní duel ročníku. „Tím víc to pak mrzelo. Bylo trochu nešťastné, že jsem se rozloučil se sezónou v civilu. Bohužel to takhle dopadlo. Ale teď jsem s reprezentací a pokusím se zabojovat o místo v nominaci na mistrovství světa," upozorňuje.

Zápasy Euro Hockey Tour mě posunuly, chci z toho těžit

Podobný scénář o přesunu do reprezentace po play off si tajně přál, ale takhle brzy s ním bývalý vítkovický bek nepočítal. „Samozřejmě jsme měli jiné plány, chtěli jsme vyrovnat stav série a ještě se v rozhodujícím duelu porvat o finále. Předchozí dvě sezony pro nás měly zlatou tečku, ostudu jsme neudělali ani letos. Liberec hrál parádně, asi postoupil zaslouženě. My ani jednou v sérii nedali první gól, nezvládli jsme to. V Kometě je konec, teď pro mě začíná něco nového," připomene.

Foto: Facebook HC Kometa Brno

Štencel se musel velmi rychle srovnat s novou situací. Ještě v něm je zklamání z vyřazení, ale zároveň musím myslet na mezistátní utkání s Německem a vůbec na povinnosti v elitním výběru. „Nebude to úplně snadné, emoce už ale trochu odezněly. Pro mě je reprezentace ohromnou výzvou. Letos jsem v ní konečně dostal příležitost, vážím si toho. Každý trénink zkusím odvést všechno, co ve mně je, abych předvedl trenérům, na co mám. Chtěl bych se tu udržet co nejdéle," slibuje.

Šikovný bek naskočil pod trenérem Říhou na listopadovém turnaji Karjala, s národním mužstvem pak absolvoval i dvě další akce Euro Hockey Tour. Pokaždé odvedl kvalitní výkony, jako nováček zaujal. „Bylo to pro mě nové, zahrál jsem si proti silným mančaftům Švédska, Finska, Ruska – ve vyšší rychlosti a kvalitě. Dokázalo mě to někam posunout, z té zkušenosti chci určitě těžit," uzavírá.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz