Stecher o nepřátelské atmosféře: Něco takového jsem ještě neviděl

Foto: iihf.com

14. května 16:24

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Kanaďané si v pondělí prošli pravým fanouškovským peklem, přesto po úchvatné partii proti domácím Slovákům slavili vydřenou výhru 6:5.

HokejkaSHOPvanoce

„Věděli jsme, že půjde o důležitý zápas, protože jsme čekali, že budeme hrát v nepřátelském prostředí,“ říká po nádherné bitvě kanadský trenér Alain Vigneault.

Hrálo se v parádní atmosféře. Však také byl k vidění skvělý hokej. Rychlý. Emotivní. A gólově bohatý. Slováci vedli 2:0, poté 4:2, jenže padli gólem v čase 59:58,2.

„Byl to opravdu šílený zápas, který se hrál v neuvěřitelné atmosféře. Něco podobného jsem ještě neviděl. Fakt, stalo se mi to poprvé v kariéře,“ líčí Troy Stecher.

Co se ale dělo v závěru, bylo za hranou. A to hodně. Když Mark Stone v předposlední sekundě rozhodl, na ledové ploše přistála řada předmětů. Včetně pet lahví.

A to nebylo vše. Slováci se zlobili na sudí, kteří krátce předtím neodpískali faul na Dávida Buce. Přišel ohlušující pískot. Bučení. Bohužel i během kanadské hymny.

„Co na to říct. Šlo o emotivní utkání, fanoušci těžko nesli závěr, ale i přes ten pískot jsem si zápas moc užil,“ přiznává kanadský zadák, který hraje za Vancouver.

Slováci cítili křivdu. Rozhodčí nás poškodili, za tím si stojím, říká Buc »
Pískot při hymně? Pánik se cítil trapně, Fehérváry mluvil o opicích »

„Jsou to vášniví fanoušci, fandí svému týmu. Tak to prostě je,“ přidává Vigneault po parádní jedenáctigólové divočině se šťastným koncem pro zámořský tým.

I Kanaďané dobře věděli, že pro Slováky byla tahle porážka pořádně krutá. „Upřímně, zápas mohl skončit i opačným výsledkem,“ potvrzuje na závěr Stecher.

Slovenští hokejisté po bitvě s Kanadou

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz