Stavjaňa v Nitře končí, po 16 letech se vrací do Zlína! Podepsal na dva roky

Foto: Facebook HK Nitra

Novým trenérem extraligového Zlína se stal Antonín Stavjaňa, který ve funkci nahradil Roberta Svobodu. Beranům se upsal na dvě sezony, asistentem zůstává Martin Hamrlík.

HokejkaTV

O odchodu někdejšího extraligového obránce z Nitry do Zlína se mluvilo už delší dobu, ale až po finálové sérii s Banskou Bystricí jej tamní vedení potvrdilo. „Antonín Stavjaňa odchází po této sezoně do českého Zlína,“ informovalo na svých webových stránkách.

Nitra mu nebránila odejít, aby se posunul v kariéře

„Navzdory platné smlouvě jsme trenérovi nebránili odejít. Dostal nabídku z rodného města a určitě jde o posun v jeho kariéře. Za odvedenou práci mu děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti,“ uvedl prezident slovenského klubu Miroslav Kováčik.

Šestapadesátiletý Stavjaňa odvedl v Nitře velký kus práce. Jako hlavní trenér proměnil každou sezonu v medaili. Dvakrát se týmu pod jeho vedením podařilo vyhrát základní část a na kontě má tři bronzové, dvě stříbrné, včetně té letošní, a jednu zlatou medaili.

„Náš současný trend chceme udržet, být aktivní, hrát moderní hokej a posunout se ještě o krůček výš.“

Teď se Stavjaňa, který dřív vedl České Budějovice, Karlovy Vary či Třinec, vrací po šestnácti letech do Zlína. S vedením se dohodl na dvouletém kontraktu. „Je to přemýšlivý a zkušený trenér s velkou řadou úspěchů, což dokázal v Nitře,“ hlásí Martin Hosták.

„Jeho představa hokeje se příliš neliší od našeho současného pojetí. Tedy velký pohyb, aktivní napadání, nedat soupeři prostor. Náš současný trend chceme udržet, být aktivní, hrát moderní hokej a posunout se ještě o krůček výš,“ dodává generální manažer Zlína.

Svoboda se okoukal, Hamrlík zůstává asistentem

Robert Svoboda takřka po třech letech u týmu končí. „S jeho prací jsme byli spokojeni, každý trenér se však po určité době okouká a je potřeba dát týmu nový impuls. Teď dozrál čas na změnu,“ vysvětluje Hosták. A Martin Hamrlík? Dál zůstává asistentem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz