Stavjaňa se vrací na Valašsko, po konci v Nitře našel novou výzvu

Foto: hc-vsetin.cz

Antonín Stavjaňa se vrací do známého prostředí na Valašsko. Ale nikoliv jako trenér. Stal se sportovním manažerem KAPKA resortu, který vyrostl ve Lhotě u Vsetína.

„Moc mě těší, že se součástí našeho týmu stal pan Stavjaňa. Představuje pro mě osobnost s obrovskými zkušenostmi. Může nám pomoci resort formovat a posunout zase dál,“ uvedl v tiskové zprávě Dušan Kotrla, jehož stejnojmenná firma za výstavbou sportovního komplexu stojí.

KAPKA resort roste od loňského léta v sousedství fotbalového hřiště ve Lhotě u Vsetína. Kromě ledové plochy nabídne wellness, saunu, fyzioterapie, masáže, kryokomoru nebo posilovnu a zároveň také hotel a restauraci. Plánovaný termín otevření je už na podzim.

„Chtěl jsem být víc doma a to i kvůli rodině. Přece jenom práce trenéra obnáší hodně cestování.“

59letý Stavjaňa naposledy trénoval slovenskou Nitru, kterou v roce 2016 dokonce dovedl k titulu. Nyní se ale rozhodl pro změnu, trenérskou činnost vyměnil za novou výzvu. „Chtěl jsem být víc doma a to i kvůli rodině. Přece jenom práce trenéra obnáší hodně cestování,“ líčí.

„Hledal jsem nový směr a zaujal mě inzerát na webových stránkách KAPKA resortu. Po několika setkáních s panem Kotrlou jsme se dopracovali až k tomu, že jsem přijal pozici hlavního sportovního manažera resortu,“ popisuje Stavjaňa, jenž bude mít na starosti vše, co se týká ledové plochy.

„V KAPKA resortu by měly trénovat ty nejmladší kategorie VHK, tedy hokejisté od přípravky po druhou třídu. Vytíženému Lapači se tím uleví, děti navíc dostanou více prostoru na ledě.“

„Tyto věci jsem zažil z opačné strany jako hráč a trenér. Je to jiná pozice, ale víte, jak by to mělo ve finále vypadat. Nyní musím perfektně poznat zázemí. Od prvního kabelu po poslední vypínač. Jednak proto, abych věděl, jak reagovat na případné situace, ale také kvůli tomu, abych následně mohl zaměstnance seznámit s konkrétními úseky, které budou mít na starost,“ doplňuje Stavjaňa.

Spolupracovat bude i se vsetínským klubem. „V KAPKA resortu by měly trénovat ty nejmladší kategorie VHK, tedy hokejisté od přípravky po druhou třídu. Vytíženému Lapači se tím uleví, děti navíc dostanou více prostoru na ledě,“ těší Stavjaňu, který ve Vsetíně zanechal nesmazatelnou stopu.

„Vsetín je místo, kde jsem prožil báječnou část svého života, a mám to tady rád.“

Účastník dvou turnajů pod pěti olympijskými kruhy a sedmi světových šampionátů, z nichž si odvezl dvě zlaté medaile, hokejově vyrostl v nedalekém Zlíně, ale Vsetínu potom nejdřív pomohl k postupu do nejvyšší soutěže a následně ke čtyřem extraligovým prvenstvím.

„Místní prostředí důvěrně znám. Vsetín je místo, kde jsem prožil báječnou část svého života, a mám to tady rád. Sleduju, jak se mu daří. Má ambice bojovat o nejvyšší pozice v Chance lize. Pokud by se dostal do extraligy, byla by to určitě bomba. V tento moment vnímám, že se Vsetín znovu potká v jedné soutěži se Zlínem, což bude mít pro fanoušky velký náboj. Když má rivalita podobu toho správného špičkování, může to sportu jedině pomoci,“ pokyvuje Stavjaňa.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz