Statistiky 2. ligy: Dvojčata byla vidět. A kdo má první nulu sezony?

Foto: Kateřina Kundertová, piratichomutov.cz

22. září 11:28

Štěpán Ondráček

Třetí nejvyšší soutěž odstartovala osmi zápasy ve skupině Západ. Diváci si přišli v utkáních na své, viděli několik krásných branek, sympatické výkony celků nebo jednotlivých hráčů. Tohle všechno byly momenty úvodního kola.

Lukeš s Hüblem na bodech: Oba dva hráči se rozloučili s Litvínovem, ale hokejovou kariéru nepověsili na hřebík. Zkušení matadoři pokračují v dresu Chomutova a hned byli vidět. Viktor Hübl pomohl k výhře nad Klatovy 6:2 jednou asistencí. František Lukeš si připsal tři body (1+2), výborné představení na úvod sezony. Kromě toho, Chomutov měl nejvyšší návštěvu v prvním kole, do ochozů si našlo cestu 1472 diváků.

První gól sezony: Druhá liga nemusela na svém začátku čekat na úvodní gól sezony 2022/23 příliš dlouho. Hned třem hokejistům se podařilo skórovat ve druhé minutě první třetiny. Nejrychleji to stihl útočník Kobry Praha Dominik Novák, který otevřel střelecký účet v čase 1:09. Za ním se postupně seřadili další dva hráči, a to Jan Stehlík – 1:37 (Benátky nad Jizerou) a Roman Chlouba – 1:46 (Chomutov).

Favorité nedopustili překvapení: Nový ročník začal osmi zápasy, ve kterých si vedli nejlépe favorité. Týmy pro sebe dokázaly uhrát všechny zápasy, nejvíce se na vítězství nadřely Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou. Oba kluby vyhrály 2:1, přičemž druhý zmíněný celek porazil Hronov v prodloužení. Slovan se opřel o výkony Lukáše Cikánka, který předvedl 29 úspěšných zákroků.

První nula sezony: Zápas mezi Mostem a Chebem nabídl pořádné drama. Domácí celek vedl nad Stadionem 1:0 gólem ze 31. minuty zápasu po trefě Jaroslava Šimečka. Cheb se držel v utkání do samotného závěru, kdy zkusil vyrovnat ve hře bez brankáře. Hostům hra bez gólmana nevyšla, když v ní dvakrát inkasovali do prázdné klece. První nulu sezony tedy vychytal Lukáš Hosnedl.

Foto: mostectilvi.cz

Večer Vlků: V utkání mezi Jabloncem nad Nisou a Řisuty excelovali dva hráči. K radosti domácích Vlků to byli útočníci Antonín Dušek s Vojtěchem Strnadem. První jmenovaný zapsal čtyři kanadské body (1+3). Druhý z dvojice útočníků se do střelecké listiny nezapsal, ovšem rovněž zazářil čtyřmi body (0+4)!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz