Start s čistým štítem: Mladé hokejistky dovezly dvě výhry s nulou!

Foto: Martin Voltr

(SELB, od našeho zpravodaje) České hokejistky do 16 let ukázaly na začátku olympijské sezony svůj potenciál: V německém Selbu dvakrát porazily domácí vrstevnice, a to bez inkasované branky!

HokejkaTV

...jen těch vstřelených mělo být daleko víc. Po úvodní výhře 2:0 už se v produktivitě aspoň trochu zvedly, odvetu ovládly výsledkem 4:0, ale to bylo vzhledem k obrazu hry znovu hodně mírné skóre.

„Určitě to byl lepší zápas, víc jsme se snažily a daly do něj víc energie. Z nových holek spadla nervozita. Jak nám tam spadly góly, hodně holek to nahecovalo, přestaly se bát a šly jsme víc do tlaku,“ říká Adéla Wojnarová. Převaha během zápasu víc a víc sílila, celou třetí třetinu už Češky motaly Německo na kolotoči.

„V sobotu nám bylo líto, že jsme daly tak málo gólů. Přišlo nám, že Němky byly rozhodně slabší než minulý rok. Jsme rády, že jsme teď daly čtyři, ale mohlo jich být ještě více,“ ví česká obránkyně.

Foto: Martin Voltr

O brankovou produkci se znovu starala hlavně první formace. Výjimkou byla jen úvodní trefa Karolíny Veverkové. Potom už přesně mířily dvakrát Lucie Gruntová – která následně odmítla několik šancí na hattrick – a Barbora Bartáková.

„Měly jsme hodně šancí a řekla bych, že všechny lajny. Ale bohužel jich hodně nevyšlo. První lajně se opravdu dařilo, že ty šance využívala,“ ví Wojnarová. Z úvodní akce si i tak odnáší dobré pocity: „Řekla bych, že máme dobře poskládaný tým. I mezi těmi novými jsou šikovné holky. Myslím, že lajny byly rozvržené tak, že jsme si všechny sedly.“

Jednoznačným pozitivem víkendu je nula na kontě obdržených branek. Takovou akci ženská šestnáctka snad ani nepamatuje! Po Michaele Hesové vychytala čisté konto i další debutantka v týmu – Barbora Hromádková z Litoměřic. Němky však skutečně neukázaly moc velkou sílu.

Foto: Martin Voltr

I proto měl trenér Roman Heindl k výkonům svých svěřenkyň řadu poznámek, které jsou na začátku nové sezony potřeba. Třeba Adélu Wojnarovou ale mohl pochválit, obránkyně z Poruby odvedla své úkoly dobře.

„Nervozita oproti minulému roku, kdy jsem byla nejmladší, ze mě celkem spadla, takže jsem do toho šla spíš nahecovaná než vystrašená. Myslím, že jsem nic tak výrazně nepokazila, a když ano, tak jsem se opravdu snažila zahrát to zpátky a situaci zachránit,“ shrnuje své pocity.

I když stále patří mezi mladší ročník 2005, v týmu už je jednou z těch zkušenějších hráček. „Pořád si ale vážím toho, že jsem vůbec tady. Ještě nejsem mezi těmi nejstaršími a jsem celkem drobná, takže si každé akce, na kterou mě pozvou, opravdu vážím. Pořád mám respekt a nepočítám se sebou na každé akci,“ povídá Wojnarová s moc sympatickou pokorou!

I pro ni jsou největší motivací Olympijské hry mládeže, kam ženská šestnáctka zamíří v lednu. „Chtěla bych tam jet strašně moc, tak se budu snažit. A snad se to podaří,“ hlásí. Jen škoda, že na olympiádu nemůžou hráčky ročníku 2006 (ani 2007), kterých v týmu pár je. „Celkem nás to šokovalo. Myslíme, že v týmech bude hodně 2006ek, my je máme šikovné. Docela bychom je potřebovaly,“ dodává Adéla Wojnarová.

NĚMECKO – ČESKO 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Veverková (A. Trnková), 31. Gruntová (Mašková), 35. Bartáková (Gruntová), 45. Gruntová (Šapovalivová).
Rozhodčí: Strohmengerová – Buttová, Wernerová.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 0:2.
Německo:
Lubyová (31. Jörgová) – Blenningerová, Heyerová, Schaffrathová, Hoppeová, Schricková, Mayerová, Stöberová, Kohbergová – Gottfriedová, Thierolfová Fernandezová, Bürgeová, Pietschmannová, Clementová, Roseová, Hofverbergová, Häckelsmillerová, Böttcherová, Schochová, Schmidtová, Grussová. Trenér: Bartell.
Česko: Hromádková – Vališová, Hračová, Veverková, Hotová, Vaníčková, Wojnarová, Černá, Mašková – Šapovalivová, Bartáková, Gruntová – Pištěková, Plosová, Mazancová – A. Trnková, Jílková, Malicka – Vrhelová, Z. Trnková, Juříčková. Trenéři: Heindl, Všetečka a Pousková.

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz