Srpnové exhibice: Pastrňák na roztrhání, rozlučky i pomoc nadacím

Dvakrát v Praze, jednou v Brně a taky v Litvínově a Žďáru nad Sázavou. Hokejoví nadšenci z celé republiky si v průběhu léta mohou vybrat, kam zamíří pro podpisy svých oblíbenců. Hned pět klubů totiž chystá speciální zápasy s doprovodnými akcemi – a hlavně velkými hvězdami. Nouze nebude o mistry světa, návštěvy z NHL nebo extraligové legendy. Podívejte se s námi…

Srpen bývá pro hokejové fanoušky většinou ještě celkem nudným obdobím. V přátelských zápasech se zkouší junioři nebo hráči z nižších lig a příprava je stále v plném proudu, takže výsledky nejsou moc podstatné. Letos je tu ale velká změna.

Možná i vlivem covidu se stal totiž srpen 2022 měsícem slavnostních akcí. Na Slavii i v Litvínově se budou loučit odchovanci, hvězdy Žďáru nad Sázavou zase společně s dalšími přispějí na dobrou věc, podobně jako dvě brněnské generace. V pražských Letňanech se pak slaví dvacáté výročí od založení klubu.

Derniéra Dvojčat – Litvínov, 6. srpna

2123 extraligových zápasů je synonymem pro jména Viktor Hübl a František Lukeš. Naprostou většinu z nich odehráli v litvínovském dresu, a právě s ním se teď obě klubové legendy loučí. 

V nové sezoně už budou oba nastupovat v druholigovém Chomutově, ale předtím si ještě jednou užijí zaplněný zimní stadion Ivana Hlinky. Při exhibičním utkání "Derniéra dvojčat" se proti sobě postaví tým Mistrů 2015 proti Týmu hvězd, které vybrali sami Hübl s Lukešem. 

Na fanoušky čeká 6. srpna před zimákem v Litvínově už od 13:00 fanzona, mistrovský pohár z roku 2015, autogramiáda a různé soutěže. 

V samotném utkání s ceremoniálem se pak od 15:30 představí dva nabité celky s litvínovskými odchovanci i srdcaři. Na koho se můžete těšit?

Mistři 2015: Pavel Francouz, Petr Franěk – Jiří Gula, Zbyněk Sklenička, Karel Kubát, Jiří Šlégr, Filip Pavlík, Petr Chaloupka , Marek Baranek, Tomáš Frolo, Jiří Zeman, Petr Štindl – Peter Jánský, Michal Trávníček, Martin Ručinský, Jakub Petružálek, Rostislav Martynek, František Gerhát, Ondřej Jurčík, Pavel Písařík, Kamil Piroš, Viktor Hübl, František Lukeš.

Tým hvězd: Marek Pinc, Jaroslav Hübl, Štěpán Lukeš – Karel Pilař, Jan Ščotka, Ivo Prorok, Angel Nikolov, Martin Škoula, Petr Krátký, David Štich, Jan Hranáč – Vojtěch Kubinčák, Robert Reichel, Ondřej Kaše, Kristian Reichel, Lukáš Kašpar, Tomáš Vak, Daniel Branda, Lukáš Válek, Zdeněk Skořepa, Jakub Černý.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC VERVA Litvínov (@hcverva)

Za deset pět – Brno, 13. srpna

Deset let je v životě člověka docela hodně. A Kometa Brno prožila uplynulou dekádu naplno – získala v ní pět extraligových medailí!

Vše začalo v roce 2012, kdy modrobílí převedli jízdu z předkola až do finále. Stříbro pak Brňané zopakovali ještě v roce 2014 a o rok později vybojovali bronz. Vrcholem pak byly dva mistrovské tituly za sebou v letech 2017 a 2018, díky kterým je teď Kometa historicky nejúspěšnějším klubem tuzemského hokeje.

A slavit to budou v Brně pro dobrou věc. V sobotu 13. srpna ve Winning Group Areně se proti sobě postaví letošní tým Komety Brno a jeho předchůdci právě z roku 2012. 

Oba kádry obohatí svou účastí rovněž hosté z řad úspěšných brněnských odchovanců působících v prestižních zahraničních soutěžích, sestavy níže jsou tedy zatím pouze ilustrativní, protože klub všechna jména teprve potvrdí.

Výtěžek ze vstupného (k dispozici ZDE) a následné aukce dresů získá Nadační fond Kometa, který pomáhá rodinám dětí s poruchou autistického spektra. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program v čele s autogramiádou. 

Už 13. srpna v 16:50, tedy za deset pět…

Sestava vicemistrů 2012: Sasu Hovi, Jiří Trvaj – Radim Bičánek, Milan Hruška, Jozef Kováčik, Tomáš Malec, Jan Švrček, Jiří Vašíček, Tomáš Žižka – Jozef Balej, Leoš Čermák, Tomáš Divíšek, Radek Dlouhý, Roman Erat, Petr Haluza, Miroslav Holec, Jan Káňa, Jakub Koreis, Vojtěch Němec, Róbert Petrovický, Petr Polodna, Jakub Svoboda, Jaroslav Svoboda, Tomáš Svoboda, Ondřej Švaňhal, Hynek Zohorna.

Aktuální sestava HC Kometa Brno: Marek Čiliak, Matej Tomek – Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Michal Gulaši, Rhett Holland, Radek Kučeřík, Marek Hrbas, Tomáš Kundrátek, Jan Sedláček, Jan Ščotka, František Němec – Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Jakub Malý, Erik Meluzín, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Matěj Svoboda, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Kometa Brno (@hckometa)

Hvězdy 2022 – Žďár nad Sázavou, 19. srpna

Dlouho očekávaná exhibice pro celou Vysočinu – na Bouchalkách se proti sobě 19. srpna v charitativním utkání postaví týmy Martina Nečase a Jakuba Voráčka. 

Další dobročinná akce má pomoct mládežnickému hokeji ve Žďáru nad Sázavou a také – prostřednictvím Nadace Jakuba Voráčka – pacientům s roztroušenou sklerózou.

Slavní žďárští odchovanci v čele s Martinem Kautem, Petrem Koukalem, Tomášem Rolinkem a Petrem Vampolou se potkají třeba s… Honzou Kollerem!

Chybět nebude ani čerstvý vítěz Stanley Cupu Pavel Francouz nebo legenda Devils a rodák z Třebíče Patrik Eliáš. 

„Vždy se rád vracím domů. Je pro mě velká motivace, když uvidím to, že můžu popohnat k hokeji malé kluky," dodává útočník Caroliny Nečas před blížící se charitativní akcí.

„Táta dělá ve Žďáře manažera a od něj vím, že nám chybí finance. Je to malý klub, který dělá hokej dobře, ale nejen hokej je bez peněz těžký,“ ví mladý útočník, který teď chce pomoci.

Vstupenky na hvězdně obsazenou exhibici jsou stále k dispozici (ZDE). Kromě samotného zápasu proběhne autogramiáda účastníků a večer se můžou diváci plynule přesunout za živou hudbou.

Potvrzení účastníci exhibice:

Brankáři: Pavel Francouz, Petr Mrázek, Milan Řehoř, Karel Vejmelka.

Obránci: Filip Hronek, Jiří Hunkes, Lukáš Krajíček, Filip Král, Martin Lojek, Jaroslav Nedvěd, Martin Pleva, Jan Rutta, Radim Šalda, Jakub Zbořil.

Útočníci: Jaroslav Bednář, Patrik Berger, Patrik Eliáš, Michael Frolík, Tomáš Havránek, Tomáš Hertl, Jan Hlaváč, Filip Chytil, Zbyněk Irgl, Ondřej Kaše, Martin Kaut, Tomáš Kaut, Jan Koller, Petr Koukal, Dominik Kubalík, Martin Nečas, David Pastrňák, Robert Reichel, Tomáš Rolinek, Martin Růžička, Radek Smoleňák, Vladimír Šmicer, Petr Tatíček, Jiří Tlustý, Petr Vampola, Jakub Voráček, David Výborný, Filip Zadina, Radim Zohorna.

Dvacáté výročí HC Letci Letňany – Praha, 20. srpna

V roce 2002 založil mistr světa František Kučera spolu se svým bratrem Vojtěchem vlastní hokejový klub. Po dvaceti letech na celé Letňany čeká stylová oslava.

V tamní Ice Areně nebudou 20. srpna chybět ani elitní útočníci NHL David Pastrňák s Jakubem Vránou, kteří na kraji Prahy každé léto trénují. První jmenovaný povede výběr hvězd, druhý zase slavné odchovance letňanského klubu. 

Chybět nebudou ani členové zlaté generace z přelomu tisíciletí Tomáš Vlasák, Marek Židlický, David Výborný, Jan Hlaváč. A zúčastní se i trenérské osobnosti, například Zbyněk Zavadil.

Protože je ale kapacita letňanského zimáku omezená, vstupenky na akci bude možné zakoupit v předprodeji, který odstartuje v úterý 9. srpna. 

Nejslavnější odchovanec Jakub Vrána už se těší: „Letňany jsou můj domov, učil jsem se tu hrát hokej, prožil jsem tu nádherné roky. Každé léto se sem rád vracím a tahle show – to bude něco mimořádného.“

Výběr odchovanců: Lukáš Pařík - Jakub Vrána, Lukáš Rousek, Matěj Chalupa, Václav Karabáček, Martin Hugo Haš, Jiří Průžek, Karel Klikorka, Ivan Lytvynov, František Hrdinka, Václav Adamec, Dominik Sklenář, Jakub Wojnar, Dominik Řepík, Adam Kellerstein, Vojtěch Kropáček, Jan Mišner, Ladislav Kadaně.

Výběr hvězd: Vítek Vaněček - David Pastrňák, Jakub Voráček, Michael Frolík, Jiří Tlustý, Tomáš Vlasák, David Výborný, Roman Červenka, Jan Hlaváč, Jan Rutta, Jaroslav Nedvěd, Marek Židlický, Petr Čáslava, Jan Novák, Ivan Majeský. 

Rozlučka Jardy Bednáře a Marka Tomici – Praha, 24. srpna

Poslední velká akce léta se uskuteční rovněž v Praze, a ani tentokrát na ní nebude chybět nejlepší český hokejista David Pastrňák. 

Jde totiž o rozlučku dvou velkých jmen, Jaroslava Bednáře a Marka Tomici. V exhibičním utkání se proti sobě postaví legendy Slavie a výběr hvězd.

„Chceme s Márou zavzpomínat na úspěšná léta ve Slavii. Na led nastoupí kluci, se kterými jsme hráli nebo se s nimi dobře známe. Mohla by to být povedená show a taková hezká tečka za mojí a Markovou kariérou," popisuje Bednář, nejlepší střelec slávistické historie. Vedle zlaté extraligové medaile z roku 2008 vlastní i stříbrnou medaili z mistrovství světa. Přes 100 zápasů odehrál v NHL.

Tomica je pak s 834 starty v červenobílém dresu čtvrtým nejdéle sloužícím slávistou. Také on se loni vrátil do Edenu, aby zde uzavřel svoji úspěšnou kariéru, během níž získal mimo jiné dva extraligové tituly se Slavií či zlato z mistrovství světa hráčů do 20 let.

Rozlučka se měla původně konat už před rokem, kvůli covidu se ale posunula na letošek – utkání začne ve středu 24. srpna od 18:00 v pražském Edenu. Na akci jsou v prodeji vstupenky na stání za 100 korun (ZDE), místa na sezení jsou již vyprodána.

Jedinečná je akce třeba tím, že si na ní zahrají i fotbalisté Vladimír Šmicer a Horst Siegl. K vidění budou i slovenské legendy Žigmund Pálffy a Ľubomír Višňovský, ale také slavistické hvězdy minulosti nebo čerství bronzoví medailisté Roman Červenka a Tomáš Hertl.

HC Slavia Praha: Jaroslav Bednář, Marek Tomica, Tomáš Hertl, Roman Červenka, Tomáš Vlasák, Michal Vondrka, Pavel Kolařík, Michal Sup, Tomáš Žižka, Jan Novák, Vladimír Šmicer, Petr Jelínek, Vladimír Růžička mladší, David Štich, Jiří Vašíček, Martin Altrichter, Lukáš Hronek. Trenér: Richard Farda.

Výběr Hvězd: David Pastrňák, Martin Ručinský, Petr Nedvěd, Žigmund Pálffy, Ľubomír Višňovský, Petr Čajánek, Jaroslav Modrý, Miloslav Gureň, Petr Sýkora, Jaroslav Hlinka, David Výborný, Petr Ton, Viktor Hübl, František Lukeš, Roman Kukumberg, Petr Tatíček, Zdeněk Toužimský, Horst Siegl, Jiří Novotný. Trenér: František Výborný.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Slavia Praha (@hcslavia)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz