Šrámy v hubách i na žebrech: Bolelo to oba týmy, ví Švrček. Svou bandu chválí

Jan Švrček. | Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

31. března 11:36

Jan Šimek

Moc toužili zaskočit favorita a sedmý zápas proměnit v senzační postup do semifinále. Olomouckým hokejistům ale frnknul před nosem hned v úvodu rozhodující bitvy o všechno. Hanáci třikrát inkasovali a navzdory tomu, že mocně dotahovali, už výsledek zvrátit nedokázali. „Ale nemáme se za co stydět,” uvědomuje si bek Jan Švrček, který se blýskl kuriózní trefou z vlastního pásma.

HokejkaTV

„Do utkání jsme vstoupili špatně, což viděli všichni. První třetina byla z naší strany špatná. Pak jsme se to snažili dotahovat. I když se náš výkon postupem času zlepšoval, nedali jsme třetí gól,” mrzí řízného olomouckého zadáka.

Z první dvacetiminutovky si Hanáci odnesli tříbrankové manko, a tak bylo o přestávce v kabině co řešit. „Byl trochu zvýšený hlas, ale nic hrozného, že bychom si nějak zdrbali. Byl to spíš povzbuzující a bojovný tón. Naše hra se pak zlepšila,” pochvaluje si Švrček.

Kohouti nesložili zbraně, v polovině utkání využil přesilovku Lukáš Nahodil, a pak se nečekaně prosadil právě i Jan Švrček. Střelou z vlastní třetiny tři minuty před koncem zaskočil plzeňského brankáře Dominika Frodla a finiš zápasu změnil v solidní drama.

„Viděl jsem kluky, jak šlapou dopředu. Byl jsem od nich daleko, tak jsem to zkusil napálit na bránu, aby to od gólmana vyletělo někam do jízdy našim hráčům. Naštěstí pro nás to tak šťastně skočilo,” směje se. „Plzeň si poslední minutu ale dobře uhrála u nás v pásmu. Nepůjčila nám puk, a tak jsme už nevyrovnali,” dodává jedním dechem.

Kuriózní trefa Jana Švrčka

Olomouc tak po porážce 2:3 končí těsně před branami semifinále. „Plzeň po zásluze vyhrála sérii, která byla obrovsky vyrovnaná. Až tedy na první zápas a první třetinu tohoto utkání. Nemáme se za co stydět. Určitě nečekali, jaký odpor budeme klást. Musím poděkovat hráčům i trenérům. Zkrátka všem,” oceňuje Švrček.

„Na Plzeň jsme si celkem věřili. Věřili jsme v postup. Koncentrovali jsme všechny síly na sedmý zápas, nastavili jsme hlavy, jenže nám nevyšel vstup do zápasu, který celé utkání rozhodl,” mrzí ho.

Sestřih 7. čtvrtfinále Plzeň – Olomouc

Hanáci se ale rozhodně nemají proč stydět. Podceňovaný tým dovedl sérii s Plzní až do rozhodující sedmé bitvy. Na ledě odevzdal všechno. Schytal rány a dovedl je i rozdat. „Jsou tam šrámy v hubách a na žebrech, ale to k play off patří. Takhle to má být,” přiznává zadák Mory.

„Tady u nás je banda bojovníků a skvělý gólman. Na tom to bylo postavené. Myslím, že Plzeňáci před námi musí smeknout klobouk a my samozřejmě smekáme před nimi. Byly okamžiky, kdy měli pořád někoho zakousnutého v lýtkách. Nechtěli jsme je pustit. Hráli jsme tvrdě, agresivně a měli s tím problémy,” uzavírá Jan Švrček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz