Správný účetní si to pohlídá, směje se po hattricku Szturc. Zkasíruje sám sebe

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Během 50 sekund v úvodu naložil Chomutovu dva góly, a když parádně skóroval v oslabení na konci druhé třetiny, vedly Vítkovice nad zdecimovanými Piráty o sedm branek. Ostravané nakonec zvítězili drtivě 9:1 a sérii čtyř venkovních porážek zahodili pryč. Doma naopak pokračují v luxusní jízdě, vyhráli podesáté v řadě. „Nějaké série mi ani nepřipomínejte. Myslím, že to nikdo v kabině neví,“ hlásí třígólový Roman Szturc.

HokejkaSHOPvanoce

Vítkovičtí ukázali luxusní start, po necelých čtyřech minutách vedli nad Chomutovem 3:0 i díky dvougólovému příspěvku Szturc. „Tak nějak to vyplynulo. Před prvním gólem se sešly vyhrané buly a dobrá Vyplyho střela, která mi trefila hokejku. Pravidlem je, že po gólu se střídá, ale trenér nás tam nechal. Dostal jsem se do situace jeden na jednoho, chtěl jsem pálit, ale odrazilo se mi to znovu na hůl, tak jsem do toho plácl. Ani jsem nevěděl, kde je gólman. Potřebujete i štěstí,“ usmívá se vítkovický útočník.

Ten pak v závěru druhé třetiny zvedl fanoušky ze sedadel fantasticky provedeným blafákem v oslabení. Nejprve naznačil kličku do bekhendu, a pak puk forhendem zasunul mezi betony Pavláta. „Padlo to tam, gól jako gól. Mě těšily všechny tři. Na hattrick jsem myslel. Od prvního střídání, kluci mi to připomínali, takže to potěšilo,“ neskrývá.

Jak je zvykem, na led po jeho třetím zásahu přilétlo i pár kšiltovek. „Potěšilo mě to, pan Janda (dohlížitel trestné lavice – pozn. red.) mi je přinesl. Donesl mi i puk, ale abych pravdu řekl, nemám doma ani puk, kterým jsem dal první nebo stý gól. Nějak na to nejsem. Puk mám teď v kabině, ale žádné místo doma pro něj hledat nebudu,“ tvrdí borec, který skóroval po devítizápasové pauze.

Ve svém kulatém 550. extraligovém utkání si připsal druhý hattrick v kariéře. „Zdenda (Janiurek, manažer komunikace Vítkovic – pozn. red.) už mi hlásil, že pan Záruba v televizi říkal, že jde o první hattrick ze hry, ale pro mě je druhý. Je jedno, jestli ten první byl z rozhodujícího nájezdu. Těší mě oba stejně,“ pokračuje Szturc.

Coby pokladník bude kasírovat sám sebe. „Jak to víte, že jsem pokladník? Ale jo, máte pravdu. Správný účetní si to pohlídá,“ směje se. „Ale ne, rád to dám do kasy. Tohle se nedělá, abych s tím nějak úřadoval,“ uvádí na pravou míru.

Nasázet tři góly v jednom utkání je vynikající počin, vítkovický útočník klidně mohl svou brankovou produkci navýšit. Probil se totiž do několika dalších slibných šancích, v tutovce ještě přihrávkou hledal parťáka Poletína. „To je přesně ono. Měl bych to střílet, byla to p...vina, teda blbost. Bek tam byl sám před brankou a čekal to. Nemělo to šanci na úspěch. Já jsem ale prostě takový. Máte tři góly a vidíte kamaráda spoluhráče, chcete ať se zvedne a dá taky gól. Vyřešil jsem to blbě,“ uvědomuje si.

Na úterní zápas s Chomutovem dorazilo do Ostravar Arény 3 723 diváků. „Asi to nebyl tak atraktivní soupeř, ale spíš mě to mrzí proto, že jsme hráli čtyřikrát venku. Po tak dlouhé době mohlo přijít víc lidí. Je to klasika, lidé se šetří na derby, které bude vyprodané. Ti, co tady ale byli, fandili super. Bylo je slyšet. Já jsem rád za každého, kdo přišel,“ přiznává Roman Szturc.

Sestřih utkání Vítkovice – Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz