Sportovní manažeři rozhodli: obráncem sezony je Slováček

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

V Chance lize se nově udělují individuální trofeje. Cenu pro nejlepšího obránce soutěže získal vsetínský Ondřej Slováček. Druhý nejvyšší počet hlasů dostal Jiří Říha.

HokejkaTV

Individuální ceny se vyhlašují díky iniciativě webu Hokej.cz. V anketě hlasovalo patnáct sportovních manažerů, to znamená za každý prvoligový klub jeden. V úvahu se braly výkony v základní části i v play off.

V neděli jsme oznámili jméno nejlepšího brankáře, kterým se stal přerovský Lukáš Klimeš. Obráncem roku je pak Ondřej Slováček.

V dalších dnech vyhlásíme zbylé kategorie: nejlepšího útočníka, nejlepšího juniora, nejlepšího trenéra a Cenu Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče sezony. Zároveň představíme All-Stars tým.

Slováček byl členem úderné pětky s Vítem Jonákem, Antonínem Pechancem, Lubošem Robem a Jakubem Teperem. Tihle hráči se skvěle doplňovali a v útočné třetině si nevídaně měnili pozice. Lapač nad jejich ofenzivními kousky žasl.

Slováček, který ještě v sezoně 2017/2018 hrával v útoku, než ho trenéři kvůli marodce přesunuli do obrany, se stal nejproduktivnějším zadákem základní části. V 55 zápasech získal 39 bodů.

S třinácti góly pak byl druhým nejlepším střelcem mezi beky. Hned čtyři jeho trefy navíc byly vítězné.

Slováček zářil i ve statistice +/- (+22), jen tři prvoligoví obránci měli lepší hodnotu než on. Aby toho nebylo málo, zblokoval třetí nejvyšší počet střel ze všech hráčů Chance ligy. Výrazně tak pomohl Vsetínu ke druhému místu po základní části.

V play off už to ze strany Valachů bylo slabší, potkal je rychlý konec v semifinále proti Motoru. Slováček v jedenácti utkáních vyřazovacích bojů zapsal šest asistencí.

Přehled individuálních cen za sezonu 2018/2019

Nejlepší brankář: Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: Ondřej Slováček (VHK ROBE Vsetín)
Nejlepší útočník: ?
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Stars tým: ?
Cena Tomáše Zelenky: ?

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz