Splnily se mi sny. A dovolená? Tu nepotřebuju, usmívá se Kulich

Foto: Facebook Buffalo Sabres

Volba těsně před koncem prvního kola draftu, nováčkovský kemp Buffala, podepsaná smlouva. A pak bleskový přesun do České republiky a nástup k reprezentační dvacítce. Opravdu spoustu toho stihl útočník Jiří Kulich během pouhých deseti dnů!

Karlovarský talent se teď už připravuje v brněnských Lužánkách s národním výběrem, hlavou mu ale stále běhá všechno, co za minulé dva týdny zažil.

Na draftu naplnil očekávání a dostal se do prvního kola. Jako 28. v pořadí si ho vybralo Buffalo.

A pak už to šlo ráz na ráz.

Letošní jaro a léto máte hodně náročné, že? Asi jste si neodpočinul...
Měl jsem odpočinek asi týden po sezoně, potom jsem se musel připravovat na combine testy a podobně. Pak jsem se hned připojil k týmu áčka ve Varech. Hokej ale hraju odmalička, je to můj život. Dělám, co mě baví. Když to miluju, nepotřebuju dovolenou.

Kdy jste vůbec ze zámoří dorazil?
V neděli asi v osm večer a kolem jedenácté jsem přijel z letiště do Brna. Šel jsem spát kolem půl páté ráno a naspal jsem tak tři hodiny, takže na tom ještě nejsem moc dobře, ale už se do toho dostávám.

„Snažil jsem se být pořád klidný, ale když vyvolali moje jméno, tak jsem si připadal jako ve snu. Bylo to fakt neskutečné.“

Byl pro vás draft velký zážitek?
Úplně nepopsatelný. Snažil jsem se být pořád klidný, ale když vyvolali moje jméno, tak jsem si připadal jako ve snu. Bylo to fakt neskutečné. Draftem se mi splnily sny, které jsem měl, a budu doufat, že se mi splní i další z nich.

Po pár dnech jste vyrazil na development kemp. Vnímal jste, že všichni bojujete o místo?
Spíš to bylo na seznámení, abychom spolu strávili nějaký čas a navázali kamarádské vztahy. Myslím, že jsme si to všichni užili, byla tam spousta srandy.

Dovedu si představit, že polovina hráčů musí jet na kemp vyplašená. První zkušenost, každý chce zaujmout...
Já už jsem se za tu sezonu ve Varech naučil být daleko víc v klidu, pomohla mi hlavně po mentální stránce. Vůbec nejsem nervózni. A hlavně mi strašně moc pomohla ta parta kluků, co na kempu byla. I ti, co hrají v AHL, nebo co minulou sezonu hráli i NHL. A taky čeští kluci – Lukáš Rousek, Matěj Pekař a Kuba Konečný.

Na internetu se o vás psalo pozitivně. Třeba Michael Peca, asistent trenéra na farmě, vás hodně chválil. Opravdu se vám kemp povedl?
Já si myslím, že kemp byl z mé strany fakt slušný. Ale mohlo to být ještě lepší, jako vždycky.

„Kemp byl z mé strany fakt slušný.“

Směřovalo všechno k podpisu smlouvy? Jak jste to cítil?
Ono to bylo takové těžší. Buffalo si v prvním kole vybralo tři hráče, takže jsem se na to ani nekoukal. jenom jsem se prostě snažil dělat, co umím, a vyšlo to.

Hokejista si zřejmě po podpisu smlouvy řekne, že vlastně bylo úplně jedno, z jaké pozice na draftu šel. Nemám pravdu? Třeba loni Stanislav Svozil by mohl vyprávět...
Jasně, to samé letos Tom Hamara. Je skvělý bek, takže si to zaslouží a strašně moc mu to přeju. Není to o tom, v jakém kole přijdete na řadu, ale hlavně jestli jste důležitý pro tým. Já jsem si dal za cíl první kolo, což mi naštěstí vyšlo. Ale stejně by bylo jedno, kdy bych byl vybraný. Hlavně že bych byl.

Foto: nhl.com

Potkal jste na kempu nějaké významné osobnosti z organizace?
Zrovna pan Peca mi pomáhal. Ale na ledě s námi byli snad všichni kromě hlavního kouče, který seděl na tribuně. Celý štáb se o nás staral, pomáhali nám ve všech věcech. Měli jsme tam prostě takový all inclusive (usmívá se).

Patřilo Buffalo mezi vaše oblíbené týmy, když jste byl mladší?
Dřív jsem měl strašně rád Capitals, ale postupem času mi to bylo tak nějak jedno. Spíš jsem koukal na hráče. Jsem ale rád, že to padlo na Buffalo, protože je to skvělá organizace.

„Měli jsme tam takový all inclusive.“

O tom, že se připojíte k české dvacítce, nebyl pochyb?
Myslím, že to bylo jednoznačné. Domluvili jsme se tak, že přijedu do Brna na druhý kemp a poletím na zápasy do Finska. Ještě nevím, jestli se dostanu do sestavy na mistrovství světa, ale doufám, že ano.

A tušíte, co bude následovat potom? Kde budete příští sezonu hrát?
Ještě jsme se o tom nebavili. Jenom mi řekli, že bych měl po mistrovství letět do Buffala na kemp, ale víc nevím.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz