Sparťané poběží pro dobrou věc, 2. ročník pětky pomůže Dominikovi

Foto: hcsparta.cz

Hokejisté Sparty si stejně jako loni zpestří přípravu charitativním během s fanoušky a partnery pražského klubu. Druhý ročník Sparťanské pětky je na programu už ve čtvrtek 20. června.

Nový fanshop

Premiérový ročník akce se konal loni a zúčastnilo se jej přes 600 běžců. Díky nim se podařilo vybrat 50 tisíc korun, které pomohly sparťanským para hokejistům. Letošní výtěžek poputuje na léčbu velkého fanouška Sparty Dominika Bohuňovského.

Ten trpí spastickou kvadruparézou, nejtěžší formou dětské mozkové obrny, kvůli níž je trvale upoután na invalidní vozík. To mu ovšem nebrání, aby navštěvoval s tatínkem nejen všechna domácí utkání v O2 areně, ale i řadu tréninků prvního týmu.

Hokejisté už jej dobře znají, mnohdy si s ním přijedou ťuknout pro štěstí, vyfotí se s ním nebo mu dají nějaký dárek. Ten letošní od fanoušků bude tím největším. Výtěžek z běhu totiž půjde na nový elektrický vozík, který mu obrovsky usnadní život.

„Věříme, že co nejvíc sparťanských fanoušků pomůže jednomu z nich, který neměl v životě tolik štěstí. Přesto patří mezi ty nejvěrnější.“

„Věříme, že co nejvíc sparťanských fanoušků pomůže jednomu z nich, který neměl v životě tolik štěstí. Přesto patří mezi ty nejvěrnější,“ říká v tiskové zprávě sparťanský útočník Lukáš Pech, který prý patří mezi největší Dominikovy oblíbence.

Charitativního běhu se zúčastní i hráči A-týmu, mládežnických kategorií, realizačního týmu či managementu Sparty. Hlavní závod začne v 18 hodin a jeho pětikilometrová trať povede od plochy Tipsport areny parkem Stromovka zpátky do haly.

Foto: hcsparta.cz

Program Sparťanské pětky (vstup do Tipsport areny vchodem č. 31):

Sparťanská pětka pro školy

08:30 otevření registrací
10:00 start závodu pro školy (3 km)
10:30 setkání účastníků závodu s hráči HC Sparta Praha
11:00 vyhlášení výsledků
11:30 ukončení dopolední části

Sparťanská pětka – hlavní závod

16:00 otevření registrací, odpolední program (16:00 – 17:30 dětská trať)
16:30 první část autogramiády (přednost mají registrovaní účastníci závodu)
18:00 start hlavního závodu (5 km)
18.45 druhá část autogramiády (přednost mají registrovaní účastníci závodu)
19:15 vyhlášení výsledků
20:00 ukončení akce

PŘIHLÁŠENÍ DO BĚHU SPARŤANSKÁ PĚTKA »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz