Sparta zkouší mladé hráče, dál už nepočítá s Barinkou a Gernátem

Foto: hcsparta.cz

24. července 2017, 14:14

Adam Bagar

Hokejisté pražské Sparty se přesunuli z Letňan do Holešovic. Tam oficiálně zahájili druhou fázi přípravy na nový extraligový ročník 2017-18. Scházel jim trenér Jiří Kalous, Jaroslav Nedvěd s Michalem Brošem měli k dispozici takřka čtyřicítku hráčů. Mezi nimi už chyběli Michal Barinka a Martin Gernát, se kterými Sparta dál nepočítá.

Fanshop

Jiřího Kalouse připravil o pondělní trénink zubařský zákrok, hráčům udíleli pokyny Jaroslav Nedvěd a také sportovní manažer Michal Broš. „Počítám s tím, že budu chodit s mančaftem na led i v sezoně. Trenéři mají zájem. A já taky, abych byl s týmem a viděl ho z různých úhlů pohledu,“ prozrazuje bývalý vynikající útočník, který si chvíle na ledě dost užíval.

Trenéři měli k dispozici spoustu hráčů, kteří bojují o místo ve sparťanském týmu. „Máme tu dost mladých kluků, některé vyloženě na zkoušku. Chtěli jsme je vidět v tréninku a měli by dostat prostor také v páteční přípravě. Pak se rozhodneme, co dál. Jako variantu bereme také jejich přesun do Litoměřic, kde by měli pravidelný prostor,“ líčí Jaroslav Nedvěd.

„Počítám s tím, že budu chodit s mančaftem na led i v sezoně. Trenéři mají zájem. A já taky, abych byl s týmem a viděl ho z různých úhlů pohledu.“

Kádr pražského týmu se po neúspěšném čtvrtfinále s mistrovskou Kometou značně obměnil. Přišli brankáři Sami Aittokallio s Davidem Honzíkem, beci Tomáš Dvořák, Petr Zámorský a Tomáš Pavelka nebo útočníci Alexander Reichenberg, Vinny Saponari a Robert Říčka. Osm hráčů už ve Spartě nepokračuje, čerstvě jsou navíc na odchodu další dva obránci.

Sparta už musela přetlak v zadních řadách řešit, na soupisce měla čtrnáct obránců. „S dvěma beky jsme se tedy dohodli, že si mohou hledat angažmá jinde. Jedná se o Michala Barinku a Martina Gernáta, s nimiž do týmu nepočítáme,“ objasňuje Michal Broš, který má naopak dál k dispozici takové borce, jako jsou Lukáš Pech, Petr Vrána nebo Jaroslav Hlinka.

„Na srpnový turnaj do Ga-Pa už bychom chtěli jet s hráči, na které budeme sázet v extralize. Všichni, kteří bojují o místo v kádru, mají dostatek času se ukázat.“

„Po takovém konci, jako nás potkal ve čtvrtfinále s Brnem, má člověk všelijaké myšlenky a přiznám se, že jsem uvažoval o konci. Mám ovšem ještě na rok smlouvu a rozhodl jsem se ji dodržet. Věřím, že pořád mám týmu co dát. Na novou sezonu se těším,“ hlásí kapitán týmu, se kterým v těchto dnech trénují i brankář Michal Neuvirth a útočník Daniel Přibyl.

Už tento pátek sehrají sparťané první přípravné utkání, představí se v Liberci. Pak následuje Mountfield Cup, turnaje v Ga-Pa a Berlíně, dva zápasy s Mladou Boleslaví a derby se Slavií. „Na srpnový turnaj do Ga-Pa už bychom chtěli jet s hráči, na které budeme sázet v extralize. Všichni, kteří bojují o místo v kádru, mají dostatek času se ukázat,“ ví Nedvěd.

Širší kádr HC Sparta Praha 2017-18

Brankáři:
Sami Aittokallio, David Honzík, Adam Wolf.

Obránci:
Tomáš Dvořák, Martin Jandus, Radek Jeřábek, Petr Kalina, Ondřej Mikliš, Juraj Mikuš, Richard Nedomlel, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Jan Švrček, Petr Zámorský, Vojtěch Zeleňák.

Útočníci:
Jiří Černoch, Miroslav Forman, Jaroslav Hlinka, Lukáš Klimek, Vojtěch Komárek, Andrej Kudrna, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Ondřej Procházka, Tomáš Pšenička, Alexander Reichenberg, Robert Říčka, Vinny Saponari, Jiří Smejkal, Dominik Uher, Petr Vrána.

Příchody do HC Sparta Praha

Robert Říčka (Zlín)
Alexander Reichenberg (Storhamar)
David Honzík (Karlovy Vary)
Tomáš Dvořák (Karlovy Vary)
Sami Aittokallio (Oulu)
Vinny Saponari (Frisk Asker)
Tomáš Pavelka (Litvínov)
Petr Zámorský (Örebro)

Odchody z HC Sparta Praha

Martin Procházka (Plzeň)
Vladimír Eminger (neznámo)
Brian Ihnačák (neznámo)
Andre Deveaux (neznámo)
Michal Řepík (Slovan Bratislava)
Lukáš Cingel (Hradec Králové)
Tomáš Pöpperle (Bremerhaven)
Filip Novotný (Karlovy Vary)
Martin Gernát (neznámo)
Michal Barinka (neznámo)

Program přípravných utkání před TELH

28.07. 11:00 Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha
02.08. 18.00 HC Sparta Praha – Jižní Korea (Mountfield Cup, Tipsport arena Praha)
03.08. 18:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha (Mountfield Cup)
04.08. 14:00 HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha (Mountfield Cup, Hradec Králové)
10.08. 19:30 Red Bull Salcburk – HC Sparta Praha (Red Bulls Salute, Ga-Pa)
12.08. HC Sparta Praha – neznámý soupeř (Red Bulls Salute, Ga-Pa)
19.08. 16:30 Ambri-Piotta – HC Sparta Praha (Sommerturnier, Berlín)
20.08. 14:00 Eisbären Berlín – HC Sparta Praha (Sommerturnier)
29.08. 17:00 HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav (Poděbrady)
31.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha
05.09. 18:00 HC Sparta Praha – HC Slavia Praha (Tipsport arena Praha)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz