Sparta zase dohrála první. Chyběla efektivita, nedávali jsme góly, štve Kruppa

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Před rokem uhrála Sparta v předkole tři zápasy, letos o jeden víc. Pražané mají znovu jako první po sezoně, v jejich případě zůstalo všechno při starém. Přišel sice nový kouč Uwe Krupp, také kádr doznal změn. Ale z hokejového hlediska to bylo převážně trápení, hlavně na domácím ledě. V posledním klání série s Vítkovicemi byli sparťané střelecky aktivnější, ovšem dali jen jeden gól. A museli z kola ven...

HokejkaSHOPvanoce

Frustrace je pořádná, nicméně s ohledem na dřívější průběh ročníku nikoli překvapivá. Mise Uweho Kruppa výsledky nepřinesla, Sparta se vůbec nikam neposunula. „Všichni jsme hodně zklamaní. Teď není vhodná chvíle na to, abychom bilancovali a hodnotili, jak moje první sezona ve Spartě vypadala. Pár dní to budeme vstřebávat," tvrdí kouč.

Před týdnem Sparta usilovala o předkolo, do poslední chvíle neměla jistý postup. Teprve skalp Liberce znamenal, že Pražané uhájili desátou příčku před Litvínovem. Uteklo dalších sedm dní a slavný klub se loučí. S Vítkovicemi padl 1:3 na zápasy, čtvrtfinále bylo opět nedostižnou metou.

„Vítkovicím gratuluji k postupu, byla to seriózní série. Stejně jako v minulých zápasech jsme si vytvořili docela dost šancí a v mnoha ohledech hráli docela dobrý hokej. Jenže v porovnání se soupeřem tam nebyla taková efektivita. Bohužel jsme nedávali góly," konstatuje bývalý vynikající obránce.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Příčin sparťanského smutku je víc, jeden základní se táhne delší dobu. Výběr hráčů nemá klub optimální. Je také otázkou, zda mužstvu seděl styl, který Krupp uplatňuje. Především se ovšem projevilo, že chyběli rozdíloví hokejisté.

Řada předpokládaných opor zaostala za svými možnostmi. „Teď to vypadá, že je všechno špatně. Ale myslím, že si za pár dní uvědomíme pár věcí, na kterých se dá stavět," říká trenér, který má ve Spartě dál platný kontrakt.

Vstup do sezony měli jeho svěřenci povedený, na přelomu října a listopadu dokonce vedli tabulku Tipsport extraligy. Pak se ale postupně propadali, zejména v domácích zápasech začali ztrácet. A vyšel z toho úplně stejný výsledek jako před rokem.

Klub dominoval pouze v návštěvnosti, fanoušci byli dlouho trpěliví. V závěru základní části ani v předkole už to ovšem neplatilo. Hromové "Bojujte za Spartu!" bylo slyšet až do konce poslední bitvy s Vítkovicemi...

Sestřih HC Sparta Praha - HC VÍTKOVICE RIDERA

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz