Sparta už má jasno! Po konci Hořavy hlásí trenérskou posilu

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Extraligová Sparta má po odchodu Miloslava Hořavy jasno o podobě trenérského štábu. Josefa Jandače a Jaroslava Hlinku doplní Tomáš Hamara, jenž naposledy působil v partnerském Sokolově.

Fanshop národního týmu

„Celou dobu jsem byl oficiálně trenérem Sparty, takže si mě vedení klubu stáhlo k áčku. Moc se těším, v extralize mě čeká něco úplně jiná úroveň, ale rovněž v Sokolově to bylo po všech stránkách skvělé,“ pokyvuje nový sparťanský asistent.

Na západě Čech v rámci spolupráce obou klubů cepoval mladé sparťany a chystal je pro áčko. Nyní by měl pomoci s jejich začleněním do prvního týmu, ve kterém by sparťanští talenti měli dostávat ještě více prostoru než v předchozích letech.

„Kluky znám už z dorostu a juniorky. V Sokolově a předtím také v Kadani jsme jim pomáhali nasbírat první zkušenosti a připravit je pro áčko, takže rád budu Pepovi s Jardou nápomocný a budu jim při ruce,“ nastiňuje plánovanou spolupráci.

„Ve Spartě jsem byl odmalička, vyrůstal jsem v ní a vždycky jsme vzhlíželi ke starším hráčům v áčku. Nepodařilo se mi na něj dosáhnout jako hráč, ale teď jsem v něm jako trenér.“

Tomáše Hamaru čeká extraligová premiéra. „Jsem nadšený! Ve Spartě jsem byl odmalička, vyrůstal jsem v ní a vždycky jsme vzhlíželi ke starším hráčům v áčku. Nepodařilo se mi na něj dosáhnout jako hráč, ale teď jsem v něm jako trenér.“

„Moc si té šance vážím, je to pro mě velká čest a těším se,“ dodává někdejší obránce, který dřív jako hráč působil v druholigových Benátkách nad Jizerou. Nyní se ve 48 letech stává novým parťákem Josefa Jandače a Jaroslava Hlinky.

Tomáš Hamara

Tomáš Hamara | Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz