Sparta trestala chyby. Pustit je do protiútoků bylo smrtící, ví Houdek

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

31. prosince 2017, 11:27

David Jahoda

Pět zápasů a dost. Na Silvestra mohli olomoučtí hokejisté slavit nejen příchod nového roku, ale také šesté vítězství v řadě. To se ale nestane, zato Sparta svoji sérii prodloužila na tři duely. Na Hané nebyla o nic lepší než domácí, v koncovce ale byla neúprosná. Jakoukoliv chybu Olomouce svěřenci trenéra Františka Výborného trestali. „Šance jsme sice měli, ale to Sparta taky. Oni je na rozdíl od nás proměňovali,“ povzdechl si Tomáš Houdek, obránce kohoutů.

Plekanec Chance liga

V celé sezoně dal Tomáš Houdek dvě branky, obě zaznamenal proti Spartě, jenže ani jednou se nemohl radovat z výhry. Ostatně, v žádném klání současného ročníku Tipsport extraligy Olomouc Spartu nepřemohla. Zkušený bek svou pumelicí na startu třetího dějství využil přesilovku a stáhl náskok Pražanů na jeden gól. Jen o pár minut poté ale propadl v útočném pásmu, a měl tak prsty v tom, že Petr Vrána z následného protiútoku vrátil Spartě dvoubrankové vedení. 

„Vyrazil jsem možná trochu zbytečně. Navíc jsem v souboji s hráčem, který mě obhazoval, ztratil hokejku, a pak jsem chyběl vzadu. Bohužel z toho nakonec byl gól,“ mrzelo 36letého zadáka. A nebyl to zdaleka jediný únik, do kterého Hanáci tým z hlavního města pustili „Zdálo se mi, že jsme nehráli tak urputně do obrany, jako hrajeme vždycky. Ve třetí třetině už jsme hráli na riziko. Z toho pramenila i ta přečíslení. Pustit je do nich bylo smrtící,“ uznal.

Sparta nám dala lekci z produktivity, uznal Petr Strapáč

Mora ale nechtěla konec roku 2017 jen odbruslit, ba naopak. Za stavu 1:3 pro hosty rychle reagoval Petr Strapáč. Jenže s podobně bleskovou odpovědí přispěchala Sparta. Ex-vítkovický buldok mohl ještě jednou snížit zpět na jednobrankové manko, místo toho ale sparťané udeřili Janem Piskáčkem.

„Je to škoda. Dali nám na 2:4, a kdybych se prosadil, bylo by to už jen o jeden gól a určitě by to vypadalo jinak. Sparta na rozdíl od nás, když šanci měla, tak ji proměnila. My ne,“ litoval Strapáč. „Byli produktivnější, a asi proto vyhráli,“ souhlasil Houdek.

Zranění beci? Žádná výmluva

Hanákům už ve druhém utkání za sebou chybělo pět obránců ze základní sestavy. Momentálně je na marodce Lukáš Galvas, kapitán Martin Vyrůbalík, dělostřelec David Škůrek a nově i Jiří Ondrušek. Mladík Jakub Galvas pak reprezentuje na MS juniorů. O tom, že by tato skutečnost měla na prohře proti Spartě nějaký vliv, ale Houdek nechtěl slyšet.

„Na to bych se nevymlouval. Byl tam jen jeden junior (Ludvík Rutar – pozn. red.), zbylých pět jsme byli ti, co hrajeme normálně.“ No, normálně. Jan Jaroměřský se nedávno vrátil po několikaměsíční pauze, to samé platí i u Tomáše Dujsíka. Robin Staněk paběrkoval na hraně sestavy a působil spíš v Havířově a Zdeňka Čápa si Mora z Hradce Králové vypůjčila teprve před pár dny. Všichni jmenovaní ale hrají nadstandardně, proto na hře Hanáků nejde absence důležitých beků tolik znát.

„Byl tam jen jeden junior, zbylých pět jsme byli ti, co hrajeme normálně. Ti hráči samozřejmě chybí, ale zranění k tomu patří.“

„Ti hráči samozřejmě chybí, ale zranění k tomu patří. Takový je hokej, to se stává,“ vyjadřoval se ke zdravotním neduhům Houdek, který sám vynechal předchozí utkání v Třinci. Jak na tom je teď? „Úplně fit nejsem, ale bylo to tak, že jsem mohl hrát.“ 

Rok 2017 tak Olomouc nezakončila výhrou a klesla o příčku níž, tedy na šesté místo, nicméně smutnit vůbec nemusí. Po poslední siréně předešlých pěti duelů se kohouti radovali. Předsevzetí do nového roku je tak jednoduché a prosté. Neusnout a nepřestat pracovat. „Myslím, že můžeme být spokojení s tím, co zatím předvádíme. Samozřejmě to ale vždycky může být lepší. V novém roce chceme navázat na výkony z toho předešlého, sbírat poctivě body a uvidíme, kam až nás to vynese,“ řekl Houdek

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:5

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz