Sparta selhala, do předkola jí chybí bod. Máme to ve svých rukách, ví Kudrna

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Hokejisté Sparty Prahy by mohli frázi „Poslední krok bývá nejtěžší“ proměnit na „Poslední bod bývá nejtěžší“. K jistotě postupu do předkola chyběl dvě kola před koncem Kruppovým svěřencům jeden bod. Ten chtěli urvat na horkém ledě Brna, ale už v první třetině prohrávali 0:4 a nakonec schytali debakl 3:7.

HokejkaTV

„Všichni víme, v jaké jsme situaci, a v té situaci jsme už nějakou dobu. Pro nás je každý zápas velmi důležitý a takové výpadky, jakože nebudeme hrát celou třetinu, si nemůžeme dovolit,“ zlobil se slovenský útočník Andrej Kudrna. V posledním kole přivítá Sparta doma Liberec a v klíčovém duelu sezóny ji nečeká nic jednoduchého.

Sparta přijela do Brna s velkým odhodláním, její šance na bodový zisk ale vítězové posledních dvou sezón ale už v úvodní dvacetiminutovce. Kometa dominovala, vedla 4:0 a ještě několik tutovek zahodila. „Víme, že zápas jsme si prohráli v první třetině. Potom už to v podstatě bylo na góly vyrovnané a našim cílem bylo hrát hlavně svoji hru. Chtěli jsme samozřejmě se zápasem ještě něco udělat, ale po katastrofální první třetině už to nešlo,“ uvědomoval si Andrej Kudrna. „Těžko říct, co se stalo. Před zápasem jsme se soustředili hlavně na to, abychom měli dobrý začátek, ale vůbec to nevyšlo. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další zápas,“ doplnil.

Proběhla v kabině po první části bouřka? „Bouřku měl každý v sobě, protože si uvědomoval, co se mělo dít na ledě a co se tam nedělo. Každý je už dost zkušený, aby věděl, že takovou třetinu prostě zahrát nemůžeme,“ opakuje Kudrna. Pražané ve druhé části dvakrát snížili, Kometa však na jejich trefu vždy bleskově zareagovala, a tak se nádech k obratu nekonal. Zatímco v minulých zápasech se Sparta dostala rivalovi agresivní hrou po kůži, tentokrát se nezmohla na nic. „Zápasy s Kometou jsou vyhecované a dost na hraně. Myslím si, že zápas nám sám od sebe k tomu vede. Je to velká rivalita, ale už od první třetiny nebyly souboje z naší strany takové, jaké měly být,“ tuší Kudrna.

Orsava: Když se rychle nasypou góly, hraje se lépe

Už v první třetině hokejisté z hlavního města vyměnili brankáře, zkusili přeskupit formace, ale nic nepomohlo. Autor druhé branky celku bojujícího o předkolo play-off tušil, kde byl největší herní rozdíl v průběhu úterního duelu ve vyprodané DRFG areně. “Předchozí zápasy proti Kometě jsme hráli dobře, ale tentokrát už nás od začátku přečíslovala. My útočníci jsme několikrát propadli, takže je to vina celé pětky. Soupeř měl proti nám snad nejvíce přečíslení v celé sezóně, to už se nemůže opakovat,“ poukázal na špatnou obrannou hru.

Na ostatní výsledky se parta kolem kapitána Jana Piskáčka ohlížet nechtěla, Pražané si vše chtěli uhrát sami. „Pět bodů nám stále nic nezaručuje, výpadky si nemůžeme dovolit. Víme, o co hrajeme, a body prostě potřebujeme,“ láteří Kudrna, jenž si uvědomuje, o co slavnému klubu jde. „Všichni víme, v jaké jsme situaci, a v té situaci jsme už nějakou dobu. Pro nás je každý zápas velmi důležitý a takové výpadky, jakože nebudeme hrát celou třetinu, si nemůžeme dovolit,“ opakuje znovu hodně zklamaně rodák z Nových Zámků.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

V pátek čeká Spartu jakési malé finále, na domácím ledě přivítá lídra tabulky z Liberce. K jistotě postupu potřebuje tým s navrátilcem Hlinkou získat jeden bod, v opačném případě se musí ohlížet po ostatních výsledcích, neboť o poslední dvě místa bojují také Zlín a Litvínov. „Uděláme pro to všechno, žádná jiná možnost není. Hrajeme doma a musíme toho využít. Budeme se chtít připravit nejvíc, jak jen to jde. Dobrou zprávou je, že to máme ve svých rukách, a nemusíme čekat na jiné výsledky,“ popisuje.

I Bílí Tygři mají stále o co hrát, v případě zisku dvou bodů potřetí za poslední čtyři roky vyhrají základní část a tedy Prezidentský pohár. „Nemůžeme se dívat na to, proti komu hrajeme. Je jedno, kdo přijede, my prostě musíme uhrát nějaké body,“ uzavírá Kudrna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz