Sparta se probudila! Když vydržíme, můžeme dojít daleko, věří Smejkal

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Doma se trápili, v pěti posledních zápasech před vlastním publikem neslavili hokejisté Sparty ani jednu výhru za tři body. Ale probudili se v pravý čas! Pražané srazili 5:3 Litvínov, na který mají v tabulce náskok pěti bodů, a výrazně se přiblížili účasti v předkole. „Hráli jsme skvěle. Když vydržíme a budeme takhle pokračovat, můžeme dojít daleko," hlásí útočník Jiří Smejkal.

HokejkaSHOPvanoce

Sparťané ukázali pevné nervy. Leckdo je odepisoval, veškeré domácí trápení znamenalo ohromný nápor na psychiku. Ale svěřenci trenérů Kruppa s Nedvědem věděli, že musejí zabrat. „Posledních pět šest kol jsme tušili, že si to s Litvínovem o desítku rozdáme," připomíná Smejkal, který ve 45. minutě při oslabení domácích vstřelil pátou sparťanskou branku.

Sérii porážek zlomili domácí už v pátek, tehdy přemohli Energii za dva body. Verva si zvedla náladu víc, po výměně trenérů si vyšlápla na vedoucí Liberec. Sparťané ovšem klíčové utkání začali razantně a po delší době připomněli staré dobré časy, kdy efektivita a produktivita týmu ničila jednoho soupeře za druhým.

„Přečetli jsme si, že Zlín a Olomouc si nás pro předkolo přejí. Když na jednoho z těchto týmů narazíme, uvidíte, že s námi budou mít problémy." 

„Rychle jsme vedli 3:0, mohli jsme pak přidat i čtvrtou branku. Bohužel jsme je ale nechali dvěma brankami snížit. Hodně důležitý byl pak náš gól na 4:2. Oni se i potom pořád tlačili dopředu, nevzdávali to. Víc jim to bruslilo, byli klidnější na holi. My jsme trochu zmatkovali. Před třetí třetinou jsme si řekli, že to nezatáhneme a budeme hrát pořád aktivně. Jsem rád, že jsme to urvali," hodnotí Smejkal.

Přiznává, že nebylo úplně snadné zachovat klid a nepropadnout nervozitě. „Jsme mladý tým, ale všichni už máme něco odehráno. Navíc přišel Jarda Hlinka, který to hodně uklidnil na ledě i v kabině. Na Litvínov teď máme náskok pěti bodů, díky výhře nám spadl kámen ze srdce," přiznává. K jistotě postupu chybí bodík. „Nemá cenu to řešit. Budeme chtít vyhrát každý zápas, abychom šli do play off s vítěznou náladou," usměje se Smejkal.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov

Pro Spartu začaly zápasy o všechno dřív než ostatním týmům. Kdyby s Vervou selhala, skončila by sezona ostudou. „Každý zápas teď jedeme na krev. Je super, že jsme si vyzkoušeli, jak to bude v play off vypadat. Do předkola by nás to mohlo připravit, snad nám také vydrží to, že se střelecky probudili někteří kluci."

S ohledem na mizerné výsledky byla Sparta pro soupeře relativně snadnou kořistí. „Přečetli jsme si, že Zlín a Olomouc si nás pro předkolo přejí. Sami jsme byli zvyklí si říkat, koho my bychom chtěli. A ne, že chce někdo dostat nás. Když na jednoho z těchto týmů narazíme, uvidíte, že s námi budou mít problémy," uzavírá.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz