Sparta rozdrtila německého mistra, Oceláři mají skalp Soči

Foto: Instagram HC Sparta Praha

18. srpna 2018, 17:17

Marek Hedbávný

Sparta vyhrála v přátelském utkání nad Mnichovem 8:1. V mezinárodní konfrontaci uspěl i Třinec, který porazil ruské Soči 3:1. Pardubice podobně úspěšné nebyly: na Memoriálu Zbyňka Kusého prohrály 2:3 s Berlínem.

Jágr Chance liga

Sparta smetla německého mistra

Sparta má cenný skalp: na turnaji v Garmisch-Partenkichernu porazila Mnichov, který vyhrál třikrát za sebou německou nejvyšší soutěž. K vítězství přiblížila Pražany už první třetina, ve které se prosadili mladíci Tomáš Pšenička a Tomáš Rousek. První jmenovaný dal nakonec hattrick.

Zajímavé je, že Mnichov v závěru utkání zkoušel hru bez brankáře. Pražané využili nezvyklý taktický krok k sedmé a osmé trefě. Sparta tak po výhře nad Mnichovem končí na prestižním poháru Red Bulls Salute třetí. 

EHC RED BULL MNICHOV – HC SPARTA PRAHA 1:8 (0:3, 0:0, 1:5)

Branky a nahrávky: 56. Kastner – 8. Forman (Piskáček, Delisle), 18. Pšenička z trestného střílení, 18. Rousek, 44. Pšenička (Pech), 50. Klimek (Rousek, Košťálek), 51. Říčka (Vrána), 54. Dvořák (Delisle), 60. Pšenička (Pech).
HC Sparta Praha: Honzík – Blain, Kalina, Gregorc, Košťálek, Piskáček, Delisle, M. Jandus, Dvořák – Rousek, Klimek, Kudrna – Říčka, Vrána, Jarůšek – Pšenička, Pech, Forman – T. Jandus, Černoch, Hanták.

Oceláři porazili tým z KHL

Parádní zápas za sebou mají také třinečtí hokejisté, kteří si doma poradili s účastníkem KHL. Proti Soči se hrálo dlouho 0:0, od druhé poloviny utkání ale začaly padat góly. Dvěma body se blýskla největší třinecká posila Roberts Bukarts.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HK SOČI 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Cienciala (Bukarts), 46. Adamský (Svačina, Vlach), 51. Bukarts (Růžička, Marcinko) – 34. Collins (Bočarov).
HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Roth, Musil, Matyáš, M. Doudera, Haman, Kovář, Zahradníček – Růžička, Marcinko, Bukarts – Svačina, Vlach, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski, Hladonik, Raška.

Dynamo na Memoriálu stále bez výhry

Po prohře se Slovanem Bratislava prohrály Pardubice i své druhé utkání na domácím Memoriálu Zbyňka Kusého. Stejně jako proti Slovanu však i s Eisbärenem odehrály vyrovnaný zápas. Za Dynamo skórovaly nové posily: Matouš Kratochvíl a Daniil Miromanov. Berlín vyhrál potřetí na turnaji, a stal se tak historicky prvním vítězem Memoriálu Zbyňka Kusého.

HC DYNAMO PARDUBICE – EISBÄREN BERLÍN 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Miromanov (Svoboda), 48. Kratochvíl (Miromanov, Trončinský) – 26. Richmond (Aubry, Buchweiser), 38. Smith (Dupont), 38. Aubry (Buchweiser, Jaspers).

Další program přípravných utkání na TELH

Neděle 19. srpna:
17:00 HC Dynamo Pardubice – Admiral Vladivostok (Memoriál Zbyňka Kusého)

Pondělí 20. srpna:
17:00 HC Slovan Bratislava – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz