Sparta řeší přetlak v obraně. Voráček se vrací do Boleslavi, zatím na měsíc

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po Olomouci, Karlových Varech a Chomutovu posiluje také Mladá Boleslav. Její obranné řady vyztuží navrátilec Tomáš Voráček, který příchází na měsíční hostování ze Sparty.

Plekanec Chance liga

„Reagujeme tak především na dlouhodobě zraněné Vladimíra Emingera a Oldricha Kotvana,“ vysvětluje pro web bkboleslav.cz příchod osmadvacetiletého beka sportovní manažer Jaromír Látal s tím, že prozatím jde o měsíční hostování z pražského klubu.

„Reagujeme tak především na dlouhodobě zraněné Vladimíra Emingera a Oldricha Kotvana.“

Do Sparty přišel na konci minulého ročníku, po angažmá ve Slovanu Bratislava za ni odehrál osm utkání s bilancí jednoho bodu za gól. V aktuální sezoně ještě nenastoupil. To se změní už večer proti Pardubicím, kdy oblékne dres s provizorním číslem 43.

Foto: hcsparta.cz

Sparta tak řeší přetlak v obraně, kvůli kterému Voráček ještě nedostal šanci. „Hostování v Boleslavi nabízí pro Tomáše možnost herního vytížení, které by u nás za stávající situace nedostal," vysvětluje pro web hcsparta.cz sportovní manažer klubu Michal Broš.

„Hostování v Boleslavi nabízí pro Tomáše možnost herního vytížení, které by u nás za stávající situace nedostal."

Tomáš Voráček rozhodně nejde do neznámého prostředí. Za Bruslaře hrál už v letech 2015 až 2017, tehdy patřil k nejvytěžovanějším zadákům v klubu a ve své premiérové sezoně v Mladé Boleslavi měl dokonce nejlepší čísla ve statistice Radegast index.

Voráček v extralize zapsal už 442 startů, hrál i v reprezentaci

Vytáhlý zadák hrál dřív extraligu také za Vítkovice a Liberec, celkem mezi tuzemskou elitou sehrál už 442 startů, zapsal v nich 55 bodů za devět branek a 46 nahrávek. Na kontě má také deset prvoligových startů, 20 reprezentačních a 67 v juniorské WHL.

Další přestupy v TELH

Masi Marjamäki (Almtuna IS --» Piráti Chomutov), více zde
Karel Kubát (HC VERVA Litvínov --» Admiral Vladivostok), více zde
Roman Vlach (HC Oceláři Třinec --» HC Energie Karlovy Vary), více zde
Lukáš Nahodil (HC Kometa Brno --» HC Olomouc), více zde

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz