Sparta řeší přetlak v brankovišti: Brízgala odchází ke konkurenci

Foto: hcsparta.cz

Brankář Adam Brízgala nakonec Spartě v příští extraligové sezoně nepomůže, odchází na hostování do nedalekého Kladna. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

Sparta nedávno přivedla zkušeného Jakuba Kováře, ze zámoří navíc Josefa Kořenáře a k dispozici má ještě Oldřicha Cichoně. Adam Brízgala by tak nebyl dostatečně vytížen, jeho přesun k Rytířům je tedy logickým krokem.

„Adam zůstává naším hráčem. Rozhodli jsme se ho uvolnit na hostování do Kladna, kde dostane dostatek příležitostí a nabere další zkušenosti, které později může zúročit v našem dresu,“ hlásí sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

24letý gólman rozhodně neodchází do neznámého prostředí. Poté, co se v roce 2018 rozhodl vrátit ze své dvouleté zámořské mise, tam působil ve třech sezonách. Za Rytíře odchytal 51 soutěžních zápasů, z toho pět v extralize.

„Adam zůstává naším hráčem. Rozhodli jsme se ho uvolnit na hostování do Kladna, kde dostane dostatek příležitostí a nabere další zkušenosti, které později může zúročit v našem dresu.“

„Jsem rád, že budu působit v extralize a v týmu, kde to dobře znám. Kladno o mě mělo velký zájem, za což jsem byl moc rád,“ těší Brízgalu. „Vracím se s tím, že přicházím v pozici dvojky, ale věřím, že nějaké zápasy odchytám.“

Teď jsem dostal větší šanci a chci ji využít

„Bude velmi záležet na tom, jak se mi povedou, abych se popral o šanci chytat dál. Bude to také jiné, protože budu s týmem celou sezonu. Tenkrát jsem byl u Rytířů střídavě z Ústí, teď jsem ale dostal šanci větší a chci ji využít,“ dodává.

„Vracím se s tím, že přicházím v pozici dvojky, ale věřím, že nějaké zápasy odchytám.“

O patro níž má na kontě 95 startů. Druhou nejvyšší soutěž si zachytal nejen na Kladně, ale i v Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a naposledy v Porubě. Nyní vytvoří brankářský tandem s Kanaďanem Landonem Bowem!

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz