Sparta posiluje obranu, přicházejí Voráček a Kulda. Nedomlel jde do Boleslavi

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

31. ledna 2018, 15:35

Václav Jáchim

V minulých dnech přivedli Jana Buchteleho a Michala Řepíka, krátce před uzávěrkou letošních přestupů se představitelé Sparty rozhodli posílit obranu. Do kádru Pražanů míří Tomáš Voráček (na snímku), který hrál dosud za Slovan Bratislava, z čínského Kunlunu přichází lotyšský reprezentant Arturs Kulda. Jiný zadák se naopak loučí, Richard Nedomlel dohraje sezonu v Mladé Boleslavi.

Nový fanshop

Voráček s Kuldou mají na kontě hodně zkušeností. prvně zmíněný obránce hrál domácí nejvyšší soutěž za Vítkovice, Liberec a naposledy v Mladé Boleslavi, odkud loni přešel do Slovanu Bratislava. Slovenský účastník KHL nepostoupí do play off, po olympijské pauze ho čekají poslední dva zápasy základní části.

Voráček následuje Buchteleho a Řepíka, Kulda přichází z Číny

Vedení slovenského klubu uvolnilo Buchteleho, Barkera, Řepíka nebo Mikúše, na další odchody to příliš nevypadalo, Spartě se ale nakonec povedlo dokončit dohodu o angažování Tomáše Voráčka. Urostlý bek, který má na kontě také starty v národním mužstvu, sehrál za Slovan 53 utkání Kontinentální ligy, připsal si v nich tři nahrávky.

"Tomáš Voráček je defenzivním typem obránce a slibujeme si od něj zejména zvýšení důrazu v předbrankovém prostoru,“ uvedl na klubových stránkách sportovní manažer klubu Michal Broš. Do Sparty bleskově míří také Arturs Kulda. Lotyšský reprezentant následuje Slováka Marka Ďalogu, s nimž hrával v Kunlunu. Do čínského klubu přišel Kulda loni, sehrál za něj 47 zápasů s bilancí dvou gólů a čtyř nahrávek.

"Také on si dokáže v prostoru před brankou zjednat respekt, navíc je to hráč s bohatými zkušenostmi z mezinárodních soutěží i velkých turnajů,“ zmínil Broš. Účastník pěti světových šampionátů a olympiády v Soči má za sebou působení v Jokeritu Helsinky, Ufě nebo Novosibirsku, za Winnipeg a Atlantu sehrál 15 duelů NHL. Českým fanouškům se v negativním světle připomněl na MS 2011 v Bratislavě, kdy fauloval a vážně zranil Radka Martínka.

Chtěli jsme defenzivního beka, tvrdí Látal. Genoway nevyšel

Čínský klub dnes po obědě oznámil, že s Kuldou po dohodě obou stran ukončil spolupráci. Příchodu lotyšského beka do Sparty tedy nic nebrání. Jelikož Pražané rozšířili defenzivu o dvě nové posily, dochází také k loučení jiného člena kádru. Do Mladé Boleslavi míří Richard Nedomlel, jenž za Pražany nastupoval od loňského příchodu z nižších zámořských soutěží.

"Hledali jsme defenzivního beka, věříme, že Richard bude dobrou volbou. Znám ho ze Sparty. Umí i přitvrdit, ale my ho bereme hlavně proto, aby nám pomohl v obranné činnosti. Jsme rádi, že se nám ho podařilo získat, pro závěr sezony takového hráče potřebujeme," řekl hokej.cz sportovní manažer boleslavského klubu Jaromír Látal.

Nedomlel by měl za Bruslaře poprvé nastoupit v pátečním duelu proti Vítkovicím. "Richard bere příchod k nám jako velkou výzvu. Věříme, že bude platný," dodává Látal. Středočeši před uzávěrkou přestupů angažovali brněnského útočníky Vojtěcha Němce s Lukášem Nahodilem, rozhlíželi se i po jiných posilách. Kupříkladu ze Slovanu Bratislava měli zájem o Colbyho Genowaye, jenž v minulosti hrával za Pardubice. Ovšem vedení slovenského klubu hráče neuvolnilo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz