Sparta má zájem o obránce Košťálka, přijde z EBEL Kanaďan Blain?

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

29. května 2018, 17:09

Václav Jáchim

První dvě posily představila Sparta na začátku měsíce, kádr Pražanů doplnili brankář Matěj Machovský a útočník Daniel Přibyl. Ale to není všechno, sportovní vedení klubu pracuje na příchodu dalších hráčů. "Máme zájem o obránce Jana Košťálka, jemuž skončila smlouva ve Winnipegu. Uvidíme, jak se situace vyvine. Jednání probíhají," řekl hokej.cz tiskový mluvčí klubu Tomáš Zetek.

Nový fanshop

Tahle informace není nová, Sparta naznačila interes o svého bývalého beka už dřív. "Honza hrál s farmou Jets play off, dosud byl pod smlouvou. Teď bude prostor k jednáním, sportovní manažer Michal Broš je s Košťálkem v kontaktu," doplnil Tomáš Zetek. Progresivní zadák (na snímku) se tuzemským fanouškům připomněl naposledy loni na jaře, kdy si v rámci přípravy na MS zahrál za českou reprezentaci utkání proti Norsku a Německu.

Do zadních řad Sparty by mohl dorazit také kanadský bek Jeremie Blain. Šestadvacetiletý rodák z městečka Longueuil v provincii Quebec hrál během uplynulé sezony EBEL za Innsbruck. V barvách rakouského týmu stihl i s play off 59 utkání, vstřelil devět branek a nasbíral 21 nahrávek.

Jednání s Blainem probíhají, ale dosud nebyla uzavřena

Obránce, jehož si z 91. pozice draftu NHL 2010 zamluvil Edmonton, dlouho bojoval o uplatnění v nižších zámořských soutěžích, do Evropy se vydal v průběhu ročníku 2016-17, kdy posílil rakouský Villach. Podle informací na facebookovém profilu klubu z Innsbrucku se Blain pod Alpami loučí s tím, že jeho novým působištěm má být právě Sparta. "Je pravda, že o hráče máme zájem. Jednání probíhají, ale dosud nebyla uzavřena," doplnil Tomáš Zetek.

Ve Spartě v příštích dnech a týdnech nejspíš uvítají i další posily, kádr si k obrazu svému buduje Uwe Krupp ve spolupráci se sportovním vedením pražského klubu. Ve hře budou případně i hokejisté ze zámoří, kteří by se k týmu přidali až na startu společné přípravy na ledě. Kádr může doznat změn i s ohledem na některé možné odchody.

Příchody do HC Sparta Praha

Matěj Machovský (Grand Rapids)
Daniel Přibyl (Stockton)

Odchody z HC Sparta Praha

Sami Aittokallio (Vaasa)
Juraj Mikuš (Kometa Brno)
Dominik Uher (Bremerhaven)
Alexander Reichenberg (neznámo)
Jaroslav Hlinka (neznámo)
Arturs Kulda (neznámo)
Ján Laco (neznámo)
Michal Řepík (neznámo)
Zbyněk Michálek (neznámo)
Marek Ďaloga (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz