Sparta má jistotu: Nebáli jsme se, nejsme tým na šesté místo, říká Vitouch

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Skupina Západ byla co do umístění v šestce nejjednoznačnější, avšak matematicky je rozhodnuto až dvě kola před koncem. Dorost Sparty dotáhla nahoru dvojce David Straka a Michal Vitouch, který platí za spolehlivého hráče.

Esport hokejová liga

Pražané dlouhou dobu drželi na sedmou Třemošnou odstup, matematickou jistotu však mají až nyní, když se jim povedl urvat bod v Litvínově. „Byli jsme rádi, ale nejsme tým, který by měl jít do nadstavby až z šestého místa,“ říká trochu sklesle Michal Vitouch.

„Chtěli jsme mít jasno dříve, ale nepřálo nám štěstí,“ pokračuje. Sparta má více než 33 střel na utkání s úspěšností deseti procent, což by mohlo za pozdní jistotou stát. „Neproměňovali jsme šance, takže do dalšího průběhu budeme muset zlepšit koncovku a zapracovat na přesilovkách,“ nabádá mladý forvard.

I v minulé sezoně hokejisté s velkým S na prsou postoupili do play off až z nadstavby, tu však ovládli jednoznačně. „Podle mě máme vždycky špatné začátky sezony a postupně se to potom rozjíždí. Vždycky potřebujeme čas, než si všechno sedne,“ uvědomuje si Vitouch.

„Nejsme tým, který by měl jít do nadstavby až z šestého místa.“

V aktuální sezoně navíc velkou řadu týmů straší sestup, jelikož o nejvyšší soutěž může přijít až osmička celků. „Myslím, že jsme to měli celou dobu pod kontrolou, nebáli jsme se, že budeme hrát spodní čtyřku,“ hlásí jednoznačně šestnáctiletý hráč.

Do posledních dvou kol půjde Sparta jako favorit, narazí totiž na PZ Kladno a Třemošnou. „Chceme poslední zápasy odehrát naplno, abychom získali sebevědomí do těžších zápasů, které nás čekají v nadstavbě,“ přemýšlí nad skupinou, v níž se bude bojovat o play off.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Právě do ní Pražané nastoupí spolu s dalšími sedmnácti celky, kterými budou například lídr středu Hradec Králové nebo vedoucí Havířov z východu. „Už chceme začít konečně vyhrávat zápasy i proti soupeřům, kteří jsou nad námi. Jsou to kvalitnější týmy a zápasy s nimi jsou mnohem těžší než s týmy zespodu,“ srovnává Michal Vitouch, jenž patří mezi nejproduktivnější hráče týmu.

„Zatím moc spokojený nejsem, protože jsme na posledním místě, ze kterého se postupuje. Chce to celkově zlepšit zakončení, takže i moje,“ uvádí. Spolu s ním mají jedenáct bodů i David Straka a Adam Mácha. Útočník s číslem 24 na dresu zatím ovládá hodnocení účasti ledě. „Jsem asi za spolehlivého hráče. Mám dobrý pohyb u mantinelu a bránění v obranném pásmu,“ hledá své silné stránky.

„Brácha je můj vzor a přeju mu, aby se dostal třeba někam do extraligy.“

Čerpat zkušenosti a rady může i od svého staršího bratra, který se posunul před aktuálním ročníkem do dospělého hokeje. David Vitouch brázdí prvoligové ledy v dresu Litoměřic. „Brácha je můj vzor a přeju mu, aby se dostal třeba někam do extraligy. O hokeji si doma povídáme, takže se ho občas na něco zeptám. Kromě hokeje se ale bavíme třeba o holkách a o škole,“ vypráví mladší ze sourozenců.

Vedle hokeje se snaží poctivě plnit i školní povinnosti. „Studuju obchodní akademii v Holešovicích, kde to zatím docela jde. Baví mě tělocvik a dějepis, neoblíbená je zatím angličtina, na které myslím pořád jenom na to, že ji budu potřebovat k hokeji,“ uzavírá Michal Vitouch.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz