Sparta lovila v Záhřebu, z KHL se bleskově stěhuje talent Smejkal

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

31. ledna 2017, 22:12

Václav Jáchim

Do ofenzivy získala pražská Sparta Jana Hlaváče, Jana Buchteleho a Kanaďana Andreho Deveauxe, těsně před uzávěrkou přestupů hlásí ještě jednu zajímavou posilu. Pražané podobně jako loni lovili v Záhřebu. Před rokem z chorvatského Medveščaku putoval do české metropole brankář Danny Taylor, teď tuhle trasu absolvuje Jiří Smejkal. Talentovaný útočník a odchovanec jihočeského hokeje působil v kanadských juniorských týmech Moose Jaw Warriors a Kamloops Blazers, do Záhřebu přešel loni v létě.

HokejkaSHOPvanoce

Účastník světového šampionátu dvacetiletých 2016 a majitel stříbrné medaile z MS do 18 let 2014 toužil vyzkoušet Kontinentální ligu, přesun do Evropy znamenal pro výborného bruslaře posun. Smejkal nastoupil v ruské soutěži ke 25 utkáním, vstřelil tři branky a přidal jednu asistenci. Po odchodu několika opor dostal větší prostor na ledě a poslední duely se dvacetiletému rodákovi z Českých Budějovic vydařily.

Teď se Jiří Smejkal vydává do Sparty, kde prožije premiéru v Tipsport extralize: "Jeho příchod znamená vklad do budoucna, protože se jedná o mladého perspektivního hráče s výbornými herními i fyzickými parametry. V případě dalšího zahraničního angažmá budeme mít zároveň zajištěná práva pro český trh při jeho návratu domů," řekl sportovní ředitel Jiří Kalous.

Hokejový Medveščak postupně ztratil šanci na postup do play off a vedení klubu v rámci úspor uvolnilo přední hráče konkurenci. Do jiných mužstev v KHL odešli Butler, Galiardi, Taylor, Morrisonn, do evropských soutěží putovali třeba brankář MacIntyre, Bolduc, Paré, Hedberg nebo někdejší pardubický útočník Genoway.

Dnešní zápas s Dynamem Moskva byl posledním také pro kouče Gordieho Dwyera, jenž se přesouvá na střídačku švýcarské Ambri-Piotty. Tým Záhřebu povede ve čtyřech zbývajících duelech asistent Connor Cameron. Podle informací hokej.cz se kromě Smejkala vrátí do vlasti rovněž Jakub Krejčík, příchod reprezentačního obránce je ale podmíněn bleskovým vyřízením všech náležitostí a zasláním transferkarty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz