Sparta lovila v Kadani! Kevina Klímu čeká už páté angažmá v sezoně

Foto: piratichomutov.cz

Po konci v Chomutově o jeho služby projevilo zájem hned několik extraligových klubů, útočník prvoligové Kadaně Kevin Klíma nakonec kývl na nabídku pražské Sparty.

Jágr Chance liga

Pro syna vítěze Stanley Cupu půjde už o pátou štaci v aktuálním ročníku. Kevin Klíma začal sezonu v zámoří, kde hrál AHL za Tucson a ECHL v Norfolku. Pak se přesunul do prvoligové Kadaně a svými výkony zaujal chomutovského trenéra Vladimíra Růžičku.

„Od některých útočníků jsme stejně jako naši fanoušci očekávali pravidelné bodové příspěvky, ale ony doteď nepřišly.“

Jednadvacetiletý útočník odehrál za Piráty sedm utkání, zaznamenal v nich dva body za gól a asistenci. V první lednový den však v Chomutově podivně skončil. Podle Vladimíra Růžičky nepřišel na trénink, Petr Klíma zase tvrdí, že ho povolal zpátky k Trhačům.

Po Klímovi tak sáhla Sparta. „Rozhodli jsme se jej získat, aby oživil náš útok. Od některých útočníků jsme stejně jako naši fanoušci očekávali pravidelné bodové příspěvky, ale ony doteď nepřišly,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Sparty Michal Broš.

„Jsme přesvědčení, že Kevin bude tím hráčem, který nám s ofenzivou pomůže.“

„Nejen v přesilových hrách nám chybí větší tah na branku, stejně jako přesnější přihrávka a zakončení. Jsme přesvědčení, že Kevin bude tím hráčem, který nám s ofenzivou pomůže,“ doplnil Michal Broš na adresu útočníka, jenž se přes nižší vzrůst nebojí fyzické hry.

„Kevin je rychlý, sebevědomý útočník, šikovný na puku a využitelný v centru i na křídle. Slibujeme si od něj, že do naší hry přinese trochu víc rychlosti a samozřejmě produktivity,“ uzavřel Broš k angažování šikovného útočníka s česko-americkým občanstvím.

Foto: piratichomutov.cz

Soupiska HC Sparta Praha

Brankáři:
David Honzík, Matěj Machovský, Jan Mičán, Jan Škorpík.

Obránci:
Jeremie Blain, Steve Delisle, Tomáš Dvořák, Erik de la Rose, Martin Jandus, Petr Kalina, Jan Košťálek, Tomáš Pavelka, Jan Piskáček, Tomáš Voráček.

Útočníci:
Matěj Beran, Jan Buchtele, Jiří Černoch, Miroslav Forman, Tomáš Jandus, Richard Jarůšek, Blair Jones, Kevin Klíma, Lukáš Klimek, Andrej Kudrna, Petr Kumstát, Lukáš Pech, Daniel Přibyl, Tomáš Pšenička, Lukáš Rousek, Robert Říčka, Zach Sill, Jiří Smejkal, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz