Sparta doma zabrala. Spravili jsme si chuť, těší Tomáška po skalpu Hradce

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Přelom roku je zastihl trošku v útlumu, hokejisté Sparty prohráli dva zápasy a v duelu proti Mountfieldu potřebovali zabrat. Povedlo se, Pražané předvedli soustředěný výkon, brali výhru 3:0 a mohou být spokojeni. „Spravili jsme si chuť," těší Davida Tomáška.

O Kapku lepší hokej

Progresivní útočník přispěl hezkou trefou, v 50. minutě překonal Štěpána Lukeše a dal razítko na sparťanskou radost. „Po dvou předchozích porážkách jsme chtěli znovu zvítězit, jsme rádi, že se nám to podařilo. Spravili jsme si chuť. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, o to víc si vítězství vážíme," připomíná.

Svěřenci trenérů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače vykročili za úspěchem už v prvním dějství. V 16. minutě díky pohotovému Michalu Řepíkovi využili přesilovku, 123 vteřin poté skóroval Lukáš Rousek. Zmíněný gól v početní výhodě domácí povzbudil, přesilovky totiž předtím Spartě úplně nešly.

„Potřebovali jsme je zlepšit, vždycky je třeba si k tomu něco říci. Proti Hradci jsme proměnili jednu početní výhodu, ale i poté jsme měli šance. Další góly už jsme sice nepřidali, hlavní však je, že jsme vyhráli. Poučíme se a v příštím zápase to bude zase o něco lepší. Důležité je hrát se zdravým sebevědomím," hlásí Tomášek.

Útočník s reprezentačními zkušenostmi, který si vyzkoušel hokej za Atlantikem i ve Finsku, pojistil náskok Pražanů ve třetí třetině. Tomáškova trefa se hodně líbila. „Kluci mi poslali puk od mantinelu přímo do hokejky. Neměl jsem moc rychlost, ale říkal jsem si, že zkusím udělat poslednímu hráči kličku. Jsem rád, že to nakonec vyšlo," pochvaluje si.

Zatímco Východočeši odcházeli z ledu smutní a po zápase se s trenéry na dlouho zavřeli v kabině, sparťany vedle výhry hřála skutečnost, že neinkasovali. Matěj Machovský udržel počtvrté v sezoně čisté konto. „Hodně nás podržel. Za nerozhodného stavu měl Hradec několik velkých šancí, do vedení mohl jít i soupeř. My jsme ale zodpovědnou hrou v obraně eliminovali soupeřův tlak a podařilo se nám vstřelit tři branky."

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Podle Tomáška znamená vítězství 3:0 přísun sebevědomí a také uklidnění. „Věřím, že nás výhra nakopne do dalších zápasů a udržíme se na vítězné vlně co nejdéle," přeje si. Zápas s Mountfieldem byl hodně náročný, sparťanský útočník to jenom vítá. „Pro nás jedině dobře, že můžeme hrát těžké zápasy už v základní části. Každým zápasem zjišťujeme, jak jsme na tom a co musíme ještě zlepšit."

Program Tipsport extraligy nedovolí povolit a krátce si odpočinout, Sparta se už chystá na další bitvu. V pátek se představí na ledě Olomouce, kde už v sezoně jednou hrála – 20. listopadu tam zápas 19. kola ztratila 1:4. „Musíme se soustředit pouze na svůj výkon. Olomouc je těžký soupeř, víme, že hraje urputný hokej, nečeká nás nic jednoduchého. Ale věřím, že navážeme na utkání s Hradcem a zapíšeme další výhru," uzavírá David Tomášek.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz