Sparta dál rozšiřuje trenérský štáb, Výbornému pomůže Radim Rulík

Foto: hcsparta.cz

18. ledna 2018, 15:21

Adam Bagar

Sparta dále pokračuje ve změnách. Po návratu útočníka Jana Buchteleho se rozhodla rozšířit stávající realizační tým. Společně s Františkem Výborným, Jaroslavem Nedvědem a Martinem Janečkem povede Pražany zkušený kouč Radim Rulík, který byl nedávno odvolán v Litvínově. Klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

„Ozval se mi Franta Výborný, jestli bych neměl chuť rozšířit trenérský tým na Spartě. Neměl jsem v tu chvíli ještě vyřešené ukončení smlouvy, takže nejdřív muselo dojít k této dohodě, až pak jsem mohl řešit Spartu,“ sděluje Radim Rulík, který po odvolání z postu hlavního trenéra Vervy dlouho bez práce nezůstal a kývl na nabídku pražského klubu.

V něm extraligový šampón z roku 2015 působil už v sezoně 2010-11 po boku Miloše Hořavy. Teď se do klubu vrací, bude spolupracovat s trenérským štábem ve složení František Výborný, Jaroslav Nedvěd a Martin Janeček. „Chuť přijít k Frantovi jsem samozřejmě měl, proto jsem tady a moc se už na práci pro Spartu těším,“ přiznává natěšený Rulík.

„Kdybych si myslel, že tady je nějakým způsobem nezdravé mužstvo nebo prostředí, tak bych sem nešel. Myslím si, že tým rozhodně špatný není.“

„Sparta je mužstvo, které je respektované a má obrovský potenciál. Sledoval jsem ji už jako soupeře a v posledních dnech i velmi podrobně jako neutrální pozorovatel,“ prozrazuje Rulík, jenž má ve sbírce dvě zlata z mistrovství světa. Nyní se bude snažit své zkušenosti předat na Spartě, jejíž výkony zůstávají za očekáváními. Aktuálně je až devátá.

Rulík však situaci nevidí zase tak černě. „Kdybych si myslel, že tady je nějakým způsobem nezdravé mužstvo nebo prostředí, tak bych sem nešel. Myslím si, že tým rozhodně špatný není. Musíme se pokusit společnými silami zapracovat na tom, aby se výkony stabilizovaly a nepřicházely výkyvy, které tým sráží,“ má jasno exlitvínovský kouč.

Jsem rád, že Radim přichází do Sparty, pochvaluje si Výborný

Ten se okamžitě zapojil do tréninku, v pátek se už postaví na sparťanskou střídačku v zápase v Jihlavě. Cíle pro zbytek dlouhodobé části jsou jasné. „Musíme v tréninku pracovat tak, aby se všechny pozitivní věci přenesly do zápasů. Tahle myšlenka na společnou práci s novými kolegy mě velmi zaujala, a proto jsem rád nabídku taky přijal,“ líčí.

Rulík utvoří rovnocennou trenérskou dvojici s Františkem Výborným. „Byl jsem z dřívějšího působení zvyklý na tenhle režim s Mariánem Jelínkem. Jsem rád, že Radim přichází do Sparty a bude tu pracovat s námi,“ pokyvuje Výborný, který si pochvaluje i spolupráci s asistenty Nedvědem a Janečkem. „Jsou to super kluci, tvoříme perfektní partu.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz