Špaček urážel rozhodčí a Plzeň bude platit. Pláněk vyfasoval stopku

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

27. prosince 2018, 13:11

Jan Šimek

Disciplinární komise se ve zkrácením řízení zabývala dvěma tvrdými zákroky ve hře a slovním napadením rozhodčích. Zatímco mladoboleslavský bek Martin Pláněk dostal stop, vítkovický zadák Jan Výtisk dodatečně trestán nebude. Plzeňský klub zaplatí pokutu za jednání Jaroslava Špačka, který urážel sudí.

HokejkaSHOPvanoce

V utkání Mladé Boleslavi s Vítkovicemi domácí obránce Martin Pláněk ve druhé třetině poslal na mantinel Jana Schleisse a od rozhodčích vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za naražení zezadu.

„Na základě videozáznamu předseda disciplinární komise shledal, že ačkoli zákrok směřoval na protihráče, který byl v držení kotouče a nedostatečně vyhodnotil své postavení ve hře, hráč ho vedl zezadu, ve vysoké nájezdové rychlosti a se značnou cílenou razancí. Neučinil přitom nic, aby důsledky střetu minimalizoval, třebaže si musel být zranitelného postavení protihráče v blízkosti mantinelu vědom,“ stojí v rozhodnutí disciplinární komise.

Ta Pláňkovi zastavila činnost na jedno soutěžní utkání. Přihlédla k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Jan Schleiss utkání dokončil. 

Naopak Jan Výtisk nebude za svůj zákrok na Matěje Berana v duelu se Spartou, který se hrál ještě před Štědrým dnem, dodatečně trestán. „Předseda disciplinární komise nedospěl z dostupných záběrů k závěru, že by k zásahu kolenem skutečně došlo. Otočení hráče, jeho následný pád na ledovou plochu a zranění byly pravděpodobně důsledkem střetu bruslemi,“ vysvětluje disciplinárka.

HC Škoda Plzeň zaplatí finanční pokutu ve výši 5 000 Kč za urážky, hrubé chování a slovní napadení, kterého se při utkání Komety s Plzní dopustil Jaroslav Špaček. „Řízení bylo vůči klubu vedeno především z toho důvodu, že v přihlášce k soutěži ani v registru trenérských smluv není funkce Jaroslava Špačka nijak definována. Klub nicméně za jednání všech fyzických osob, které jsou při utkání na hráčské střídačce přítomny, zodpovídá,“ píše se v komuniké disciplinární komise.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz