Soudný Roman: Poslední tři roky jsem na nároďák neměl, teď si ho zasloužím

Foto: Karel Švec, Český hokej

Po rozpačitém vstupu do sezony se rozehrál do skvělé formy. Vítkovický útočník Ondřej Roman poskočil v bodování celé extraligy už na třetí příčku, v listopadu si vysloužil titul Hráče měsíce a jeho výkonů si všiml i kouč Miloš Říha, který jej nominoval na Channel One Cup.

HokejkaTV

Devětadvacetiletý útočník se do národního týmu vrací po více než třech letech, naposledy jej oblékl v dubnu 2015. „Ta pauza je dlouhá, ale umím být soudný. Vím, že jsem předtím na nároďák neměl. Teď jsem rád, že jsem tady a můžu ukázat svoje kvality,“ hlásí Ondřej Roman.

„Jsem soudný. Vím, že jsem předtím na nároďák neměl. Teď jsem rád, že jsem tady a můžu ukázat svoje kvality.“

Tentokrát nominaci vzhledem k formě v posledních týdnech trošku i očekával. „Myslím, že jsem si to zasloužil za výkony, které teď v extralize předvádím,“ přiznává vítkovický útočník, který v úvodní polovině soutěže nasbíral 24 bodů za osm branek a šestnáct nahrávek.

Už je to zase ten Ondřej Roman, který bavil fanoušky před odchodem do Ruska. „Škoda, že v mých výkonech byla taková elipsa, že to nebylo pořád na výši. Ale jsem rád za to, jak teď hraju a jak se prezentuju. Věřím, že mi to vydrží co nejdéle,“ přeje si porubský odchovanec.

Trápení Vítkovic? Doufám, že zase nastartujeme šňůru výher

Na reprezentační sraz si přijel spravit chuť, jeho Vítkovice v soutěži padly pětkrát za sebou a přestávka jim tak přijde vhod. „Doufám, že se v tom kluci nebudou hrabat, pořádně potrénují, vyčistí se atmosféra, dáme se zase zpátky do kupy a nastartujeme šňůru výher,“ věří.

Kromě šňůry proher navíc Ostravané nedali 141 minut gól. „Není to dobré. Ale nemyslím, že jsme se prezentovali špatnou hrou, to až poslední dva zápasy. Předtím to bylo dobré, ale dvakrát jsme ztratili utkání v koncovkách,“ vrací se k bitvám s Hradcem a Boleslaví.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Momentálně se soustředí na národní tým, jakou čeká roli? „Nejlepší by bylo, kdybych ji měl stejnou jako ve Vítkovicích, ale musím se podívat pravdě do očí. Je tady hodně kvalitních hokejistů. Určitě vezmu každou roli, kterou mi trenér dá,“ pokyvuje šikovný útočník.

Z dřívějších akcí si moc dobře pamatuje, že mezinárodní hokej je úplně jiný. „Musím se na to rychle adaptovat. Chtěl bych se prezentovat hokejem, který předvádím v extralize, a pomoct k úspěchu. Nejlepší by bylo, kdybychom celý turnaj vyhráli,“ přeje si Ondřej Roman.

Dcera Stella? Uvědomíte si, že jsou důležitější věci než hokej

Doma mu bude jistě fandit i manželka s dcerou. „Jmenuje se Stella a je jí rok a půl. Dá nám hodně zabrat i oběma, když jsme doma. Teď na ní bude manželka sama, ale určitě to nějak zvládne,“ ví šťastný otec, kterého, jak sám přiznává, nová role rodiče trošku změnila.

„Jsou věci, které člověk neví, dokud to dítě nemá. Potom si uvědomíte, že jsou důležitější věci než hokej. Ale ten je samozřejmě mou prací a dělám pro ní všechno, abych byl úspěšný,“ uzavírá Roman, který do Channel One Cupu vstoupí na centru čtvrté útočné formace.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz