Sörvik skončil v Litvínově a vrací se do Norska. Posílil mateřský klub

Foto: eliteprospects.com

Třetí sezonu nastupoval za Litvínov, ale Daniel Sörvik ji nedokončí. Norský reprezentační obránce u Krušnohorců skončil, jeho novým působištěm bude slavný norský klub Valerenga Oslo. Důrazný bek se s vedením dohodl na smlouvě až do konce ročníku 2022-23.

HokejkaTV

Účastník pěti světových šampionátů a dvou olympijských her měl poslední dobou smůlu na zdravotní potíže, příčiny loučení v Litvínově jsou ale osobní. “Vzhledem k tomu jsme vyhověli žádosti Daniela o možný návrat zpět do svého mateřského klubu, aby byl blíž své rodině. Děkujeme mu za veškerou práci, kterou pro klub odvedl a přejeme mu vše dobré v jeho osobním i hokejovém životě,” uvedl na stránkách Vervy generální ředitel litvínovského klubu Jiří Šlégr.

V letošní sezoně sehrál Sörvik za Severočechy devět extraligových utkání, zaznamenal jednu asistenci. Celkem má v černožlutých barvách na kontě 110 zápasů, 11 gólů a 25 asistencí. Na jaře pomohl Litvínovu k záchraně v nejvyšší soutěži. Od roku 2016, kdy přišel ze švýcarského GC Küsnacht Lions, odvedl spolehlivé služby.

Nejbližší budoucnost spojí Sörvik s mateřským klubem. Osmadvacetiletý rodák z Oslo se dohodl na dlouholetém kontraktu s představiteli tamního klubu Valerenga, dohoda platí až do jara 2023.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

„Daniel je jedním z nejlepších norských hokejistů. Jeho příchod souvisí s tím, jak chceme budovat tým. Sörvik má ke klubu i k městu vztah. Je to přesně typ hráče, kolem něhož chcete stavět mužstvo. Jsme velmi rádi, že jsme se dohodli," citují stránky nettavisen.no sportovního šéfa klubu Espena Knutsena.

Někdejší vynikající útočník Columbusu nebo Anaheimu u týmu působí coby asistent Roye Johansena. Bývalý dlouholetý kouč norské reprezentace má v kádru další tamní reprezentanty, dres klubu oblékají kupříkladu Morten Ask, Stefan Espeland, Mats Trygg, Martin Roymark, Lars-Erik Spets nebo Andreas Stene. Teď se k nim přidá i Daniel Sörvik. První zápas za staronový tým by měl sehrát po reprezentační pauze, 18, prosince proti Spartě Sarpsborg.

Foto: Daniel Kinc

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz