Sokolov zbrojí na postup: získal brankáře Závorku!

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Sokolov přivedl na hostování do konce sezony karlovarského brankáře Tomáše Závorku, který bude mít zpátky do Energie střídavé starty.

HokejkaTV

„Jsme extrémně rádi, že se tento příchod podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Posílení o Tomáše zapadá do naší koncepce o odchovancích," těší trenéra Karla Mlejnka. 

Závorka působil v rodném Sokolově naposledy v sezoně 2009/2010. Poté se vydal do Karlových Varů, kde byl několik let brankářskou jedničkou. Letos však odchytal za Karlovy Vary pouze dva extraligové zápasy – v Energii je totiž jasným gólmanem číslo jedna Filip Novotný. 

„Náš partnerský klub v Sokolově má ambice postoupit do první ligy. Z toho důvodu jsme k tomuto přesunu přistoupili," řekl pro hokejkv.cz karlovarský kouč Martin Pešout. A dodal, že Filipu Novotnému budou odteď krýt záda mladíci Ondřej Kuchař s Janem Bednářem. 

„Posílení o Tomáše zapadá do naší koncepce o odchovancích."

Třicetiletý Závorka se na jaře výrazně zasloužil o návrat Energie mezi elitu. V baráži skvěle zastoupil Novotného, měl úžasnou formu a úspěšnost zákroků udržel nad 95 procenty.

Zažije letos další postup?

Sokolov vstoupil do sezony výtečně a vévodí druholigové skupině Sever. Mezi tahouny Baníku patří například veterán David Hruška, útočníci Tomáš Rohan, Josef Stříbrný, Tomáš Vracovský, Marek Švec nebo obránce Jan Tomeček.

Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři: Tomáš Závorka, Petr Hruška, David Fečo, Jakub Kašpar, Matyáš Pitoňák.

Obránci: Tomáš Kvapil, Patrik Michálek, Tomáš Přibyl, Petr Přindiš, Adam Rulík, Ondřej Šafář, Vojtěch Šik, Jan Tomeček, Petr Vodička.

Útočníci: Jan Bečvář, Michael Čejka, Martin Čurda, Michal Fečo, Michal Hotěk, David Hruška, Lubomír Kovařík, Pavel Kuběna, Tomáš Rohan, Josef Stříbrný, Marek Švec, Martin Trapl, Tomáš Vracovský, Jakbu Vrána.

Tomáš Závorka.

Tomáš Závorka. | Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz