Sokolov začal letní přípravu. Kdo bojuje o smlouvu?

Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

Hráči Sokolova už se společně chystají na novou sezonu Chance ligy. A to pod vedením nového kouče Tomáše Hamary, který ve funkci vystřídal Karla Mlejnka.

Aplikace Tipsport extraligy

V minulé sezoně skončil Baník poslední – to letos v žádném případě nechce opakovat. Přivedl proto zvučné posily v čele s Martinem Kadlecem, Davidem Tůmou a Janem Pohlem.

Otázkou zůstává post brankáře, s týmem zatím trénuje pouze junior Matyáš Pitoňák. „Post brankáře je nyní bod jedna, naprostá priorita,“ hlásí na klubovém webu Hamara. K dispozici by každopádně měl být čas od času sparťanský Jakub Neužil.

Smlouvu na příští sezonu má zatím pětice obránců a osm útočníků. „Všichni, kteří trénují mimo smlouvu, jsou tu momentálně na try-out, a budou bojovat o sestavu,“ vysvětluje Hamara.

Týká se to například dlouholetých sokolovských obránců Petra Vodičky a Patrika Michálka. Stejně tak i nejproduktivnějšího beka z uplynulé sezony Patrika Kadeřávka (1+14 v 58 zápasech). O místo na soupisce se dál uchází třeba útočník Michael Čejka

„Post brankáře je nyní bod jedna, naprostá priorita.“

Suchá příprava potrvá do 3. července. O tři týdny později se vyjede na led. „Kvůli krizové situaci, která tu nyní panuje, nebudeme hrát žádné utkání se zahraničním soupeřem. Přípravu odehrajeme s prvoligovými celky a v září nás pak čeká souboj s karlovarskou Energií,“ nastínil asistent trenéra Petr Holejšovský program přípravných zápasů.

Sokolov bude nově spolupracovat nejen s Karlovými Vary, ale také se Spartou. V sestavě Baníku se tak objeví další zajímavá jména. Rozehrát by se mohl v Chance lize například zraněními stíhaný Daniel Přibyl.

Aktuální kádr HC Baník Sokolov

Brankář: Matyáš Pitoňák

Obránci: Patrik Kadeřávek, František Klejna, Patrik Michálek, Jan PohlPetr PřindišAdam Rulík, Petr Vodička, Richard Záruba, Daniel Zavřel, Denis Zeman

Útočníci: Martin Berčík, Michael Čejka, Michal Fečo, Daniel Hafijanič, Martin KadlecVojtěch KropáčekJaromír KverkaTomáš RohanMarek ŠvecDavid TůmaTomáš VracovskýJakub Vrána.

Poznámka: Tučně označení hráči mají s klubem smlouvu pro příští sezonu.

Foto: Jana Mensatorová, hcsokolov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz