Sokolov otočil souboj s Přerovem a do bitev o první ligu vstoupil vítězně

Foto: hokejzr.cz

Po domácím vítězství nad Táborem přijeli Zubři z Přerova bojovat do Sokolova o další body do kvalifikace o druhou nejvyšší českou hokejovou soutěž. Baráž mají výborně rozehranou a v případě vítězství by se Přerovští dostali do velmi výhodné pozice před druhým kolem soubojů bez ohledu na výsledek duelu mezi Kohouty a Baníkem. Realita byla ovšem jiná. Pouze první třetina výsledkově patřila Přerovu. V každé další dvacetiminutovce Zubři jednou inkasovali a v konečném součtu si odvezli z podhůří Krušných hor těsnou porážku.

Nový fanshop

Baník inkasoval gól do šatny, utkání ale zvrátil

Vyrovnanou první část okořenilo několik vyloučení, ale výraznějších brankových situací se fanoušci téměř nedočkali. Až půl minuty před závěrečnou sirénou první třetiny se ve velké šanci ocitli Procházka a Šebek, ale skórovat se podařilo až Davidu Šebkovi o pár vteřin později po přihrávce Kudělky. První část hry tak ovládl vítěz východní části druhé ligy.

Hosté mohli své vedení zdvojnásobit ve třinácté vteřině druhé části, ale Goiš trefil tyčku. Vyrovnání přišlo o tři minuty později. Petr Přindiš vypálil od modré a puk si trochu nečekaně našel cestu až za záda bezmocného Vojtka. Aby toho nebylo málo, mohl otočit skóre už ve 25. minutě Flek, hostující muž s maskou mu ale jeho radost předčasně zkazil.

Poměr vyloučení se ve druhé a na začátku třetí části obrátil v neprospěch Přerova, a Sokolov tak měl nespočet šancí, jak utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Rozhodující branka byla nakonec opravdu zaznamenána v početní výhodě. Trochu netradičně využil přesilovou hru únikem Václav Dobřemysl.

Hostům vzal šanci na možnou odpověď Sakrajda, když necelé čtyři minuty před koncem zápasu inkasoval trest na pět minut a do konce utkání. Sokolov se raduje z prvních bodů v kvalifikaci a postupová tajenka se zamotává.

HC Baník Sokolov – HC ZUBR Přerov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Přindiš (T. Rohan), 50. Dobřemysl (M. Rohan, Šik) – 20. Šebek (Kudělka).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz