Šok v Třebíči! Marek Laš ukončil profesionální kariéru

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

Tohle je pro Třebíč pořádná komplikace. Těsně před startem sezony totiž přichází o jednoho ze svých lídrů – útočník Marek Laš ukončil profesionální kariéru.

„Došlo k tomu po oboustranné dohodě klubu s hráčem. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy, které Markovi nedovolili plnohodnotně se zapojit do tréninkového procesu a připravovat se na nadcházející sezonu,“ potvrdil na klubovém webu předseda Martin Svoboda.

Nejen pro něj jde o šok, vždyť Marek Laš měl být ústřední postavou v tažení bílých hvězd za tak moc potřebnými úspěchy.

Jenže zdraví řeklo stop. „Zdravotní problémy se se mnou vlekly už delší dobu. Snažil jsem se na tuto sezonu dobře připravit, ale jakmile jsme vyjeli na led, tak se mi vše vrátilo. Následně jsme se domluvili na tom, že bude lepší skončit, abych nezabíral místo v kabině někomu, kdo může odehrát celou sezonu," říká sám třiatřicetiletý útočník.

Klubový odchovanec se do dobře známého prostředí vrátil v lednu – po šesti letech, které strávil v extraligové Olomouci. Lašův přínos pro Třebíč byl patrný okamžitě. Od prvního zápasu, ve kterém za Horáky nastoupil.

 „K dnešnímu dni ukončil své působení u prvního mužstva odchovanec HST Marek Laš"

Jeho největší přednosti? Zcela jistě zkušenosti, přehled a vůdcovské schopnosti. Byl to právě on, kdo dokázal bílé hvězdy vést po správné cestě, která nakonec vedla až do předkola play off.

Třebaže to s ambicemi Horáků vypadalo ještě kolem Vánoc prachbídně.

„Snažil jsem se na tuto sezonu připravit, ale jakmile jsme vyjeli na led, tak se mi zdravotní problémy vrátily."

V třebíčském dresu loni odehrál sedmnáct zápasů, v nichž získal šestnáct bodů a hlavně pomohl týmu k šestnácti vítězstvím.

„Pro nás je to samozřejmě velká ztráta, ale Markovo rozhodnutí plně respektujeme. Už během června jsme se bavili, že tahle sezona by byla jeho poslední a že se na ni pokusí připravit co nejlépe," říká na webu hstrebic.cz trenér Roman Mejzlík.

„Letní přípravu absolvoval, nicméně přišel za námi po prvních trénincích na ledě, že už není schopný zvládat plnou zátěž, takže by nemohl podávat výkony, které by sám od sebe očekával. Je to zodpovědný hráč," pokračuje Mejzlík.

„Přejeme mu hlavně hodně zdraví a spokojenosti v budoucím životě. Ať je šťastný a daří se mu. Hráčskou náhradu budeme hledat, ale vzhledem na situaci s covidem nechceme nic uspěchat,“ dodal.

Aktuální kádr SK Horácká Slavia Třebíč

Brankáři: Pavel Jekel, Jan Mičán.

Obránci: Šimon Szathmáry, Karel Nedbal, Václav Čejka, Ondřej Ševčík, Michal Furch, Lukáš Zukal, Vojtěch Doktor.

Útočníci: Martin Šťovíček, Lukáš Nedvídek, Michal Vodný, Matěj Psota, Ladislav Bittner, David Michálek, Radim Ferda, Robert Havlát, Ondřej Malec, Josef Podlaha, Matěj Kořenek, Zdeněk Vedral, Patrik Mojdl, Václav Krliš, Jakub Planý, Ondřej Vaculík.

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz