Šok pro Švýcarsko v čase 59:59,9! Dál jde Kanada, půjde na Čechy?

Foto: iihf.com

23. května 18:54

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Hokejisté Kanady slaví postup do semifinále, v infarktovém střetnutí se Švýcarskem odvrátili vyřazení v čase 59:59,9 a obrat dokonali v prodloužení. Vítězství 3:2 režíroval třemi body střelec postupové trefy Mark Stone. V semifinále mohou Kanaďané v případě jejich postupu narazit na Čechy.

HokejkaTV

Švýcaři, kteří ve skupině přes porážky potrápili Švédy, Rusy i Čechy, mohli jít hned v čase 0:49 do vedení. Poté, co se Niederreiter dostal až před Murrayho, muselo do akce video. Rozhodčí Martin Fraňo však po konzultaci se svým krajanem Pavlem Halasem rozpažil.

Dobře bránící a trpělivě hrající Švýcaři vítěze košické skupiny nepouštěli do větších šancí a na konci třetiny navíc sami udeřili. Sven Andrighetto v přesilovce napřáhl na modré a trefil se naprosto přesně, kanadský gólman inkasoval po více než sto minutách – 0:1.

MS 2019: Nino Niederreiter po čtvrtfinále s Kanadou

Javorové listy ve druhém dějství srovnaly krok, když Fabbrovu střelu od modré šikovně protečoval Mark Stone a Genoni byl bezmocný – 1:1. Jenže další švýcarská přesilovka znamenala další gól. V čase 39:57 pálil Martschini a Nico Hischier měl už lehkou práci – 1:2.

Kanada se v závěru pokoušela o vyrovnání, při hře bez gólmana si vynutila drtivý tlak a se sirénou se dočkala kýžené trefy. V akci byl znovu videorozhodčí Halas. Opakované záběry odhalily, že střela Damona Seversona prošla brankovou čárou v čase 59:59,9 – 2:2!

Hráči v červených dresech pak dokonali obrat v prodloužení. Dubois projel po pravé straně a předložil kotouč na brankoviště, kde už měl Mark Stone snadnou pozici. Tříbodový hrdina zápasu se trefil už posedmé na turnaji a odšpuntoval kanadské oslavy postupu – 3:2.

Zámořský tým vrátil Švýcarům loňskou semifinálovou porážku z Dánska a zahraje si o medaile. V semifinále může v případě úspěchu Říhova výběru ve večerní partii s Němci narazit na Čechy, neporažení Rusové by pak změřili síly s vítězem severského derby.

MS 2019: Dante Fabbro po čtvrtfinále se Švýcarskem

Výsledek úvodního čtvrtfinálového utkání MS 2019 v Košicích: 

KANADA – ŠVÝCARSKO 3:2 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) 

Branky a nahrávky: 26. Stone (Fabbro, Dubois), 60. Severson (Stone), 66. Stone (Dubois, Theodore) – 19. Andrighetto (Diaz, Fiala), 40. Hischier (Martschini, Niederreiter).
Rozhodčí: Fraňo (Česko), Rantala – Sormunen (oba Finsko), Lhotský (Česko).
Vyloučení: 3:1.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 42:24 (12:5, 7:9, 20:6 – 3:4).
Diváci: 6 157.
Nejlepší hráči: Mark Stone – Leonardo Genoni.
Kanada: M. Murray – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, Fabbro, P. Myers – Marchessault, Dubois, Stone – Cirelli, Couturier, S. Reinhart – McCann, Turris, Jost – Bertuzzi, Henrique, D. Strome – Joseph. Trenéři: Vigneault, Muller a Ruff.
Švýcarsko: Genoni – Josi, Diaz, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, Rod – Niederreiter, Hischier, Fiala – Hofmann, Haas, Andrighetto – Scherwey, Kurashev, Martschini – Praplan, S. Moser, Bertschy – Ambühl. Trenéři: Fischer, Mettler, Wohlwend a Albelin.

Závěrečný program MS

Sobota 25. května – semifinále:
15:15 Rusko – Finsko (Bratislava)
19:15 Kanada – Česko (Bratislava)

Neděle 26. května:
15:45 Utkání o bronz (Bratislava)
20:15 Finále (Bratislava)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz