Snad jsem to odšpuntoval, věří Chalupa. S novou smlouvou rozhodl derby

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

10. prosince 2018, 15:30

Martin Voltr

Na svůj druhý gól v sezoně čekal od 28. října, ale dočkal se v pravý čas. Mladík Matěj Chalupa svou trefou rozhodl druhé východočeské derby, ve kterém se Mountfield pomstil Pardubicím za úvodní porážku.

HokejkaSHOPvanoce

Oba kluby měly před zápasem úplně jiné starosti. Hradec nemusela v poslední době trápit ani početná marodka v útoku, stejně třikrát za sebou vyhrál. Naopak Pardubice se snažily probudit pod novým trenérem Ladislavem Lubinou.

Ale pamatujete? Když je na konci první čtvrtiny (v trochu menší krizi) probouzel Břetislav Kopřiva, na Hradec si vyšláply.

Tentokrát už ne. Favorit druhý očekávaný souboj zvládl. „Derby je vždycky specifické, jak pro nás, tak pro fanoušky. Určitě jsme to v hlavách měli, ale nějak jsme se na to nesnažili připravovat speciálně. Chystali jsme se jako na každý jiný zápas. Díky bohu, že jsme vyhráli,“ hlásí Matěj Chalupa.

Jeho tým přitom rychle inkasoval. Jenže od druhé třetiny už byl na ledě lepší a stav 0:1 poměrně zaslouženě otočil na 4:1. „Na začátku nám nešly nohy. Od druhé třetiny už jsme začali jezdit a přiklonilo se to na naši stranu,“ říká mladý útočník. Však ve slabé fyzické kondici viděl hlavní problém i Lubina, na tohle téma nehledal vůbec žádné výmluvy.

Rozhodující moment si vzal na starosti právě Chalupa. Na začátku třetí třetiny parádně vyřešil protiútok dva na dva, kdy bylo na ledě vzhledem k vzájemným trestům hodně místa: Překřížil se s Bičevskisem a pak po ledě propálil Hamerlíka.

„Zavážel jsem to po pravé straně a viděl jsem, že to Maris stáhl doprostřed. Tak jsem se to snažil zatáhnout na střed a vystřelit. Zaplať pánbůh to tam takhle spadlo,“ oddechl si.

Pardubický brankář měl se střelami z větší dálky problémy, první a třetí gól zase dostal na lapačku. Byť obě střely sedly Hradeckým parádně, Hamerlík jistotou rozhodně neoplýval. Což platilo i o minulých zápasech. „Nějak jsme to neřešili. Snažíme se pořád střílet a být před bránou, žádný speciální pokyn jsme nedostali,“ reaguje Matěj Chalupa.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Talentovaný odchovanec Letňan se dočkal na závěr druhé čtvrtiny teprve druhé branky v sezoně. Tu první dal koncem září Třinci, pak dlouho čekal na svou chvilku. „V každém zápase mám nějaké šance, ale už mi kluci říkají, že jsem dřevák, že to není možný. Zaplať pánbůh, že mi to tam prošlo, i když to byl pašerák,“ culí se vousatý útočník.

Na nedostatek prostoru si přitom rozhodně stěžovat nemůže. Naopak. „V první lajně po boku Petra Koukala a Radka Smoleňáka si to užívám. Oba jsou zkušení frajeří, kteří mají něco odehráno i v reprezentaci, oba byli kapitáni,“ říká Chalupa směrem k parťákům.

Teď doufá, že na další gól nebude muset čekat stejně dlouho. Sebevědomí by mu měla zvednout i nová smlouva, kterou nedávno podepsal – společně s Radovanem Pavlíkem a Patrikem Miškářem. Je to důkaz, že získal možná větší důvěru trenérů, než sám očekával.

„Určitě se cítím líp. Vzhledem k tomu, že jsem přišel v létě na zkoušku, tak jsem strašně rád, že jsem mohl prodloužit smlouvu a že tady budu i další roky. V přípravě mi to tam ale ještě padalo a nevím, čím to je, že teďka mi to nepadá. Snad jsem to odšpuntoval,“ uzavírá Chalupa s úsměvem.

Sestřih utkání HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz