Smutný hrdina Flek: Hattrick bych vyměnil za vítězství

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Karlovarští hokejisté si z nedělního souboje s Pardubicemi odnesli pouze bod a potvrzují, že role papírového favorita baráže jim nesvědčí. Naopak Dynamo po třech porážkách zaznamenalo konečně vzpruhu pro sebevědomí a zůstává stále ve hře. Autor hattricku Jakub Flek po utkání jen smutně litoval prohospodařeného náskoku.

Plekanec TELH

Výsledek souboje dvou extraligových účastníků baráže mohli paradoxně oba soupeři brát jako bodovou ztrátu, oba totiž v průběhu utkání ztratili dvoubrankový náskok. Jako první museli dotahovat Západočeši, jejichž pasivitu potrestali Ján Sýkora a Nicholas Schaus. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, dostali jsme dva góly. Naštěstí nás trochu nakoplo, když jsme na konci třetiny využili přesilovku,“ připomněl domácí Jakub Flek situaci, kdy sedmnáct sekund před koncem periody snížil v přesilové hře.

Branka inkasovaná do šatny hosty utlumila, zatímco domácí se nadechli k brilantní druhé třetině. „O přestávce jsme si řekli, že s tímto hokejem proti nim neuspějeme. Začali jsme po nich lítat a puk jsme hned dávali na bránu. To je recept na ně, takto musíme hrát pořád,“ hovoří domácí útočník o prostřední části, kterou jeho tým ovládl 3:0.

Lví podíl na úspěšné třetině nesl právě karlovarský šikula Flek, kterému se v 31. minutě povedlo završit hattrick. „Naše formace má hodně pohybu v útočném pásmu. Ondra Beránek s Dávidem Grígerem tam lítají. Dávid je takový mozek naší lajny, krásně mi to tam dvakrát naservíroval jako na zlatém podnose. Kolik mě to bude stát do kasy, zatím nevím. Klidně bych ale raději nedal žádný gól, pokud bychom místo toho zápas vyhráli,“ odmítl radost z individuálního úspěchu.

Ani tři Flekovy góly totiž Západočechům ke stejnému počtu bodů nestačily. Dvě přesilovkové dělovky Pardubic z takřka identické pozice v levém kruhu poslaly zápas do prodloužení a následně i samostatných nájezdů. „Rozhodly přesilové hry, které jsme soupeři nabídli. Téměř všechny branky jsme dostali v oslabení. Musíme hrát v pěti, protože pak máme proti soupeřům převahu,“ kritizoval čtyřiadvacetiletý forvard nedisciplinovanost ve vlastních řadách. Ta je zatím asi hlavním problémem Energie v baráži, úspěšnost oslabení pod čtyřiceti procenty je tristní.

Závěr utkání rovněž ukázal, jak vratká může být psychika celků, které většinu sezony kráčely od porážky k porážce. Při pardubické honbě za vyrovnáním bylo sebevědomí Energie z úspěšného play out rázem v nedohlednu. „Byla tam nervozita a panika. Odhazovali jsme od sebe puky, soupeř nás zatlačil, a když se k tomu přidaly fauly, bylo vyrovnání jen otázkou času. Úterní zápas v Pardubicích musíme odehrát co nejvíce v pěti. Náš cíl pro baráž je jasný, toho se musíme držet,“ zakončil své hodnocení třígólový střelec Jakub Flek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz