Smutná zpráva z Ruska. Bývalý bek Kladna podlehl ve 29 letech rakovině

Loni v létě onemocněl rakovinou, poté se léčil v Rusku i v Německu. Samvel Mnacjan bohužel usilovný boj prohrál a těžké nemoci podlehl. Bývalému zadákovi Kladna bylo pouhých 29 let. Na sociálních sítích o tom informoval hráčův agent Šumi Babajev.

HokejkaTV

Rodák z Omsku se o onemocnění dozvěděl v létě 2018. Mnacjan pociťoval silné bolesti v zádech, navštívil tedy lékaře, kteří ho poslali na podrobné vyšetření. To odhalilo nádory. Na klinice v Německu pak lékaři potvrdili, že Mnacjan onemocněl rakovinou.

Hráčův zástupce tehdy informoval o tom, že onemocnění je vážné. Metastáze zasáhly ledviny a močové cesty. Nádor se objevil v místech, kam ruský zadák inkasoval při utkání tvrdý úder. Což mohlo s pozdějším onemocněním souviset.

V říjnu loňského roku podstoupil odchovanec hokeje v Omsku operaci, podle agenta Šumiho Babajeva byla velmi nákladná a uskutečnit se mohla díky finanční sbírce. Mnacjanovi pomohly kluby, kde hrával, peníze poslali i někteří ruští hokejisté NHL.

Bohužel, Samvel velký boj prohrál. Jeho úmrtí potvrdil na sociálních sítích agent Šumi Babajev. „Velká ztráta v naší hokejové rodině. Opustil nás velkolepý člověk a dobrý kamarád. Skutečný chlap s velkou duší a dobrým srdcem. Vždycky si tě takhle budeme pamatovat," napsal Babajev na Instagramu.

Samvel Mnacjan se narodil 5. března 1990 v Omsku, kde hrál za místní Avangard. Sezonu 2010-11 strávil v Kladně, jeho odchodu do Česka napomohl Jaromír Jágr, který tehdy v Omsku působil. Mezi mantinely naší nejvyšší soutěže sehrál Mnacjan  sedm utkání, další tři přidal v baráži. Celkem zaznamenal jednu nahrávku a osm trestných minut. Jinak válel za kladenskou juniorku.

Posléze oblékal dresy kazašských týmů Arlan Kokšetau a Barys Astana, dvě sezony strávil v Nižněkamsku, další tři pak ve Vladivostoku. Poté přešel do Novosibirsku, ovšem v létě 2018 onemocněl a za Sibir už žádný soutěžní duel nestihl. V KHL mu statistici napočítali 183 zápasů, čtyři góly a devět asistencí.

Poslední utkání Kontinentální ligy absolvoval Mnacjan na jaře 2018, po dlouhém boji s rakovinou zemřel 5. října. Ve věku pouhých 29 let...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz