Smutná finálová tečka. Nejmladší hokejistky jsou znovu druhé v Evropě

Foto: Martin Loukota

České hokejistky do 16 let na evropský trůn nevystoupaly. Ve finálovém utkání proti domácímu Finsku tahaly po celý průběh za kratší konec a i když se držely ve hře až do závěrečné power-play, nakonec prohrály 3:6. Svěřenkyně Romana Heindla tak na Evropském poháru obhájily vynikající stříbrné medaile z prvního ročníku.

Nový fanshop

Finále bylo odvetou za vzájemný souboj ve skupině, kde Češky po čtyřiceti minutách vyhrály 2:1. Podobně skromný gólový průběh se neopakoval, oba soupeři naopak rozpoutali přestřelku, v níž ale od 12. minuty až do samotného konce vedly domácí hokejistky.

Za český tým snížila za stavu 0:2 Tereza Mazancová, manko 1:3 pak ukrátila Nikol Nepokojová, jenže právě následné finské góly na 2:5 ve druhé třetině celý zápas rozhodly. Hokejistkám se tentokrát nedařila oslabení, přestože měly pouhá tři vyloučení, po dvou inkasovaly.

Česká srdce se ale nevzdávala. Po trefě Patricie Škorpíkové zbývalo do konce ještě osmnáct minut, během kterých byly reprezentantky lepší, jenže gólových šancí si moc nevypracovaly. K vyrovnání nestačila ani závěrečná power-play, naopak vteřinu před koncem potvrdily Finky zlato do prázdné brány.

Po pěti vítězstvích tak Češky šestý zápas k výhře nedovedly. Stejně jako v loňském roce končí na druhém místě, v žádném případě se ale nemají za co stydět a až opadne počáteční zklamání, rozhodně přijde radost z výborného výsledku. Ženská šestnáctka si může rovněž sezonu 2017/18 započítat do kolonky povedených.

Z Vierumäki si kromě pomyslných stříbrných medailí (na ty skutečné organizátoři zapomněli) odveze také jednu individuální cenu – Julie Pejšová byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Sestřih finále s Finskem

Závěrečný den Evropského poháru žen U16

Finále:
FINSKO – ČESKO 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Teräväinenová (Laitinenová, Yrjänenová), 14. Lehtová (Laitinenová, Nuutinenová), 27. Nuutinenová (Yrjänenová, Teräväinenová), 29. Tervonenová (Nuutinenová), 31. Teräväinenová (Nuutinenová), 60. Nuutinenová – 18. Mazancová, 28. Nepokojová (Čajanová), 43. Škorpíková (Haasová, Bartáková).
Vyloučení: 5:3.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 39:32 (13:11, 15:10, 11:11).
Česko: J. Pejšová – D. Pejšová, Hanzlíková, Habartová, Kučerová, Chladová, Gruntová, Horáková, Vaněčková – Čajanová, Mazancová, Nepokojová – Petřeková, Škorpíková, Haasová – Bartáková, Kalová, Chwastková – Hrubanová, Pavlasová, Machková.

Zápas o 3. místo:
Rusko – Švýcarsko 12:0 (4:0, 4:0, 4:0)

Zápas o 5. místo:
Německo – Maďarsko 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Zápas o 7. místo:
Japonsko – Norsko 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

2. zápas o 9. místo:
Rakousko – Finsko "18" C 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Konečné pořadí

1. Finsko
2. Česko
3. Rusko
4. Švýcarsko
5. Německo
6. Maďarsko
7. Japonsko
8. Norsko
9. Finsko „18“ C
10. Rakousko

Individuální ceny

Nejlepší brankářka: Julie Pejšová (Česko)
Nejlepší obránkyně: Nelli Laitinenová (Finsko)
Nejlepší útočnice: Kristi Šaškinová (Rusko)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz