Smoleňák: Trenér má i naši podporu, hrajeme za celou loď

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Obrovský tlak byl znát na hokejistech Mountfieldu v zápase se Zlínem. A právě ten se podepsal pod jejich porážku 5:6. Hlavní trenér Tomáš Martinec tak zřejmě nesplnil ultimátum, které mu dal klubový prezident Miroslav Schön. „Ultimáta píšete vy. My opravdu hrajeme hokej,“ reaguje kapitán Radek Smoleňák.

HokejkaTV

„Dostat doma šest gólů nikdy k vítězství moc nevedlo. Dostali jsme laciné góly, které nám tam prostě spadly. Nebylo to nic hezkého, ale prohráli jsme. Na pět gólů bychom měli vyhrávat, jde to za námi,“ kroutí hlavou Smoleňák.

Čím si vysvětlujete, že v pátek vyhrajete v Olomouci s nulou a v neděli dostanete doma od Zlína šest branek?
Čím si vysvětluješ, že máš blbý rande a pak super? Co je to za otázku?

Jak jste vnímal situaci, kdy klubový prezident Miroslav Schön vzkázal, že hrajete za trenéry?
Abych se přiznal, tak já i mužstvo hrajeme hlavně sami za sebe a za celou tu loď, na které jsme všichni. Ať to jsou trenéři, kustodi, my, fanoušci. Všichni chceme vyhrávat. Každý z nás, co tady jsme, je důležitý. Musíme to zvládnout. Stojíme všichni za sebou a potřebujeme vyhrávat jako jedna posádka na ledě.

Poznamenalo to atmosféru v kabině?
Vždycky když se prohrává, není to nic moc příjemného. Hokej je takový, že jednou je to hezké a lidi vás nosí na rukách, a jednou se člověk zase bohužel dostane dolů. Zápasů je opravdu spoustu. Vždycky na někoho padne deka, teď je na nás. Já opravdu věřím týmu a té cestě, kterou jedeme. Kolikrát jsme si dokázali, že hokej hrát umíme a že dokážeme zatáhnout jeden za druhého. Dokážeme to vzadu odehrát s nulou nebo jedním gólem a víme, že sílu dopředu máme. Určitě nic nezahazujeme, jedeme dál, musíme do toho zase šlápnout. Věřím, že se nastartujeme, protože tým na to máme a kvalitu taky.

Dostali jste od vedení přímé ultimátum?
Kluci, ultimáta píšete vy. My opravdu hrajeme hokej, hrajeme za celou posádku na té lodi a potřebujeme vyhrávat. To je pro nás to důležité. Chceme se zvednout a jinak než tvrdou prací to neuděláme.

Vnímal jste podporu, kterou fanoušci během celého zápasu směřovali k Tomáši Martincovi?
Samozřejmě to slyšíme. Trenér má i naši podporu. Jsou to workoholici, kteří tady tráví spoustu času. Ty dresy ale máme my. Dávají nám veškerý materiál a luxus, který potřebujeme, a je to o nás. Věřím tomu, že kvalitu máme. Každý z nás musí být lídr a jedině my na ledě se z toho můžeme dostat, nikdo jiný nám nepomůže.

Byl to ale podle mého o hodně jiný zápas než třeba minulý týden proti Varům. Padali jste po hlavě, chtěli jste to urvat.
Takhle my musíme hrát. Nemáme plejery typu McDavid, kteří nám to rozhodnou. Všechny zápasy, které jsme letos nebo loni vyhráli, byly tím, že všech dvacet frajerů hrabalo. Věřím kabině, vidím kluky každý den, jak makají. Teď nám to prostě bohužel nelepí, ale vím, že to zvedneme.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz