Smoleňák si rýpl do Zábranského: Pravidla určuje on, Erata si pohlídal

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Stejně jako v minulých zápasech s Kometou to byl zase ten Radek Smoleňák, který od první do poslední minuty leze soupeřům pod kůži. Jenže vůbec poprvé letos nepomohl k úspěchu a Mountfield první utkání čtvrtfinálové série prohrál. Navzdory drtivé střelecké převaze.

Nový fanshop

Střely 42:16, góly 1:3... Taková porážka zkrátka naštve. Hradec odehrál solidní zápas, přesto první bod v sérii bere soupeř. „Stane se. Dali tři góly, celkem bych řekl z ničeho. Určitě se máme od čeho oodrazit. Byli jsme aktivní a hráli obětavě, blokovali jsme střely, chodili jsme do těla, všechno tam bylo,“ vypočítává Radek Smoleňák.

„To je přesně hokej, který proti těm starým pánům, co mají v obraně, musíme hrát. A nevoní jim to. Určitě musím kluky pochválit, určitě nemusíme mít sklopené hlavy. Hráli jsme dobře, ale musíme dát víc gólů. O tom to je,“ říká.

Zápas defakto rozhodla už první třetina. Domácí do ní nastoupili výborně, ale pak dostali dva góly od Jakuba Orsavy. Než završil hattrick, jedinou hradeckou radost trefil na konci druhé třetiny Radovan Pavlík. Takže Mountfield bude muset v úterý zkrátka ještě přidat.

„To je přesně hokej, který proti těm starým pánům, co mají v obraně, musíme hrát. A nevoní jim to.“

„Jasně. Prohráli jsme, za to se zápasy nedávají. Ale určitě bych mluvil jinak a cítil se jinak, kdybychom fakt byli šílení. Dneska nám to tam prostě nespadlo, stane se. Musíme být hladovější a dravější a bude to dobré. Našemu týmu věřím, věřím tomu, co umíme,“ hlásí sebevědomě Smoleňák.

Jeden z klíčových momentů si bral na sebe. Právě po jeho faulu ve třetí třetině Kometa odskočila na 3:1 a hradecké akcie o dost klesly. „Byl jsem hloupě vyloučený, což beru na sebe. Ale v dnešní době člověk neví, co je faul a co není, protože pravidla určuje pan Zábranský. Čert aby se v tom vyznal,“ usmívá se hradecký útočník.

Naráží přitom na kauzu, která před sérií nadzvihla emoce nejen v hradeckém táboře. Martin Erat měl po brutálním faulu na Tomáše Havránka ještě první duel série vynechat, ale výkonný výbor svazu mu trest bez odůvodnění zkrátil. Coby jeho člen hlasoval v Eratův prospěch i Libor Zábranský, tedy majitel a trenér Komety.

Musíme hrát proti všem, říká Smoleňák

Smoleňáka ale prý nenaštvalo, že Erat dostal zelenou. „Pozor, to vůbec. Já jsem naopak snad i rád, že Špenát hraje, protože potom bychom museli poslouchat, že nehrál, že lidi jsou zlí. Jak jsem řekl, pan Zábranský si to zkušeně pohlídal. Pravidla teď určuje on. Jestli ho chtěl mít v sestavě, měl ho v sestavě. Já jsem si ho moc nevšiml,“ hlásí.

Zatímco Erata nebo Muellera si Hradečtí pohlídali, zaskočili je Jan Hruška s Jakubem Orsavou. První zapsal tři nahrávky, druhý hattrick. Víc už Kometa nepotřebovala. Samozřejmě kromě vynikajícího Marka Čiliaka.

„V dnešní době člověk neví, co je faul a co není, protože pravidla určuje pan Zábranský. Čert aby se v tom vyznal.“

„Mně je vcelku jedno, kdo od nich dal góly. Koukáme sami na sebe. Udělali jsme chyby, někdo od nich tam byl a potrestal nás. Není moc co řešit. Je to play off a jestli dá někdo deset gólů, nebo jeden gól, je mně opravdu šumák. Nic, jdeme regenerovat, zítra na ně vlítneme znova a musíme hrát pořád stejný hokej, který jim nechutná,“ líčí Smoleňák.

Že zrovna on bude nejsledovanějším hráčem série, bylo jasné už předem. Už v základní části drásal brněnským hokejistům nervy, teď ještě přidal na obrátkách a neúnavně se s nimi kočkoval. Však taky skončil s krvavým šrámem na obličeji.

„Bolí to, ale jak jsem řekl, asi se jim hraje líp, když ví, že se málokdy co stane. Guli (Gulaši) mě trefil do hlavy... Nebudu ale brečet. Pravidla tady momentálně určuje někdo jiný, kdo jim stojí na střídačce,“ pokračuje Radek Smoleňák s roztaženým úsměvem. „Musíme hrát proti všem a koukat jenom sami na sebe. Já věřím, že to zvládneme,“ dodává.

Sestřih 1. čtvrtfinále Mountfield HK – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz