Smoleňák před derby: Pardubice udělaly harakiri, ale jedeme tam vyhrát

Foto: Daniel Souček, mountfieldhk.cz

8. prosince 2018, 15:07

Martin Voltr

Hurá hokej a ofenzivní podívanou s Třincem vystřídal hodně bojovný zápas, který málem rozhodl jediný gól. Ale Mountfield to znovu zvládl. Za výhrou 2:1 v prodloužení nad Mladou Boleslaví ho dovedl brankou a asistencí Radek Smoleňák.

Jágr Chance liga

Úterní předehrávka proti Ocelářům patřila mezi nejpohlednější zápasy sezony. Hradec má ofenzivně laděné mužstvo, tahle tvář mu svědčí. Jenže o tři dny později to byl úplně jiný příbeh. Přitom podle postavení v tabulce by kdekdo podlehl dojmu, že Východočechy čeká snadnější souboj než proti lídrovi tabulky.

„Proti Bolce nejde hrát hurá hokej nahoru – dolů. Ti vás do něj moc nepustí. Jsou takoví, řekl bych až otravní, mají promyšlený systém,“ hlásí Radek Smoleňák, který hlavní zásluhu přisuzuje trenérům.

„Předtím jsem Bolku neviděl, ale znám pana Hořavu s Radimem Rulíkem. Ti jsou prostě tvrdí na kluky, vědí, co chtějí, a vždycky to z těch kluků vyždímou. Ještě jsem proti těmhle dvěma trenérům nezažil zápas, který by nestál síly a byl lehký. Ať jsou u jakéhokoli týmu, tak jejich rukopis je hned znát. Bolka hraje výborně a sice je tam, kde je, ale zaplať pánbůh za ty body,“ uznává hradecký útočník.

Po návratu ze švýcarského angažmá dal čtyři góly ve dvou zápasech, pak se na šest duelů střelecky odmlčel. Ale pozor: Za tu dobu nastřádal čtyři asistence, takže pro tým byl pořád hodně užitečný. A teď proti Boleslavi zvládl obojí.

Graňák: Pardubickými problémy se nezabýváme

Nejdřív otevřel skóre z přesilovky ve druhé třetině, a když za hosty vyrovnal Tomáš Knotek, v prodloužení přetavil Smoleňákovu přihrávku ve vítěznou trefu Petr Zámorský.

Snad mohlo Hradci pomoct i to, že zatímco on šel do nastavení letos poosmé, Bruslaři hráli variantu tři na tři vůbec poprvé. „Hraju s dobrýma klukama. Já se tam nějak ploužím, občas mi to hodí, občas mě vynechají, občas dáme góla, občas dostaneme...“ usmívá se Smoleňák. „Je to loterie. Teď jsem rád, že si tam Zámek šikovně najel. Je v nároďáku, tak tohle musí dávat,“ hlásí pobaveně hradecký šoumen.

„Zápas jsem viděl jenom v televizi, ale nebylo to od nás dobré. Takže je načase jim to vrátit.“

Teď už se těší na nedělní derby, stejně jako celé východní Čechy. Tentokrát se hraje na půdě Pardubic, které se v poslední době zoufale trápí. Trápily se ale i před prvním vzájemným utkáním, a přesto v Hradci vyhrály.

A tuhle porážku nenesli hradečtí fanoušci vůbec lehce. „Nenesli jsme ji lehce ani my. Zápas jsem viděl jenom v televizi, ale nebylo to od nás dobré. Takže je načase jim to vrátit,“ hlásí Smoleňák, jenž očekává tradičně parádní atmosféru. „Naši fanoušci přijedou, já jim věřím. Jsou šikulové, kteří vždycky najdou cestu. Určitě ví, že my je potřebujeme, a uděláme jim radost,“ slibuje.

Oba týmy se můžou vydat z posledních sil, protože pak je čeká pauza. „Myslím, že je super, že to hrajeme zrovna poslední zápas, kdy se můžeme vyždímat. Nevím, co víc by nás mělo donutit vytřískat ze sebe ten zbytek sil, který ještě máme. Bude to super challenge, taky tam udělali nějaké harakiri, takže si nemůžeme myslet, že to bude hurá hokej o hodně gólech. Jedeme tam vyhrát. A jestli vyhrajeme 1:0, to je vcelku jedno. Musíme získat všechny body,“ uzavírá Radek Smoleňák.

Foto: Daniel Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz