Smoleňák gólem načal "své" Kladno: Vždycky je to pro mě atraktivní duel

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

15. září 12:37

Jan Šimek

Hokejisté Hradce Králové po úvodní porážce na ledě Liberce zabrali v Chomutově, kde si poradili s kladenskými Rytíři. Cestu za vítězstvím Mountfieldu ukázal kapitán Radek Smoleňák, jenž hned po dvaceti sekundách otevřel skóre utkání.

Týden hokeje 2021

„Nebylo to nic moc krásného, ale body se počítají. Byl to pro nás hodně důležitý zápas poté, co jsme prohráli v Liberci. Přijeli jsme sem s tím, že musíme vyhrát za tři body. Ne že by nám bylo jedno, jak to odehrajeme, ale tohle bylo to jediné, na co jsme se soustředili,“ přiznává Radek Smoleňák v rozhovoru pro klubové stránky.

„První zápasy jsou ty, kde se musí sbírat každý bod. V lednu se pak nikdo nebude ptát, kde jsme je vzali. Vezeme je domů, za což jsem ohromně rád. Určitě to pro nás bude i nějaké povzbuzení do budoucna, když teď víme, že je můžeme získat i ošklivým hokejem, který jsme tentokrát z větší části předváděli. Velké plus je, že jsme to odehráli s nulou, ale jedeme dál,“ pokračuje lídr Mountfieldu.

Zkušený útočník poslal Hradec do vedení hned po 20 sekundách. „Strašně důležitá trefa. Překvapili jsme je. Oni asi taky koukali, co se na ně valí. My ale dali gól, a pak jsme přestali hrát. To je jedna z chyb. Bylo tam tolik věcí, které musíme zlepšit do dalších utkání, abychom byli úspěšní,“ uvědomuje si.

Hradečtí o svém vítězství v poměru 3:0 rozhodli díky důrazu v předbrankovém prostoru, odkud dali dva góly. „Takové branky musíme dávat. Nemáme hráče, kteří si budou házet žabice do prázdné,“ usmívá se Smoleňák.

„Víte co, já jsem Kladeňák. Vyrostl jsem tam, bydlím tam, spoustu kluků odtamtud znám, jeden z mých nejlepších kamarádů tam trénuje. Vždycky se na ně těším.“

Hradecký brankář Štěpán Lukeš pomohl k týmu vítězství čistým kontem, když kryl 22 střel Rytířů. „Luky chytá výborně, ale potřebujeme, abychom my sami hráli dobře dozadu, abychom mu to tam čistili a pomohli mu. Nemůžeme si myslet, že nám to Luky bude pořád chytat. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby takhle čapal celou sezonu, ale my víme, že je dlouhá a náročná,“ upozorňuje urostlý hokejista v interview na webu Mountfieldu.

Jak se mu hrálo proti Kladnu? „Víte co, já jsem Kladeňák. Vyrostl jsem tam, bydlím tam, spoustu kluků odtamtud znám, jeden z mých nejlepších kamarádů tam trénuje. Vždycky se na ně těším,“ přikyvuje Radek Smoleňák.

„O to víc mě mrzí, že nemůžeme hrát na Kladně, kde by to bylo ještě lepší, ale co se dá dělat. Jsme tu od toho, abychom vyhrávali, jestli vyhrajeme tady, nebo tam, je jedno. Musíme zkrátka zvítězit, a to jsme splnili,“ dodává.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz